Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

17 komentāri

Rēzeknes 1,3 miljonu eiro vērtajā atklātā tipa peldbaseinā septembra vidū ir gaužām maz peldēties gribētāju, kaut Rēzeknes domnieki vēl vasaras sākumā prognozēja, ka vietējie iedzīvotāji un pilsētas viesi baseinu izmantos visu gadu. Sarunā ar Bez Tabu domes pārstāvis vairs nav tik pārliecināts par nu jau trešā pilsētas peldbaseina apmeklētību un rentabilitāti.

Bez Tabu jau iepriekš stāstīja par Rēzeknes atklātā tipa peldbaseinu, ko svinīgi atklāja pirms pašvaldību vēlēšanām šā gada pavasarī. Jau tolaik pilsētas iedzīvotāju domas par tā nepieciešamību dalījās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kamēr vieni uzskatīja, ka šāds objekts ir pārāk liela izšķērdība pilsētā ar augstu bezdarba līmeni un jau diviem esošiem peldbaseiniem, citi teica, ka labprāt izbaudīs peldi zem klajas debess.

Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs, kura brāļa firma uzvarēja konkursā par peldbaseina celtniecību, pirms vēlēšanām uzskatīja, ka baseins būs rentabls, turklāt ar laiku varēšot peldēt visu gadu. Vairāk skaties šeit!

Atkārtotā vizītē septembra vidū, piektdienas pēcpusdienā, Bez Tabu konstatē, ka peldbaseina pakalpojumu neizmanto neviens.

Vairāki Olimpiskā centra, kurā ietilpst peldbaseins, darbinieki sarunā ar Bez Tabu komandu pauž bažas, vai pakalpojums spēs piesaistīt klientus visu cauru gadu.

Tas ir personīgi mans, pilsoņa, viedoklis. Jūs jau zināt, ka Latgalē nav tādu algu kā vidējā [alga] Rīgā. Kad stāsta, lūk, vidējā alga ir 790 eiro, mums līdz tai vidējai algai ir trīs reizes. Jāņem vērā mūsu reģiona īpatnības, bezdarba līmenis. Tas viss ļoti iespaido.

Pagaidām peldbaseins apmeklētājiem ir atvērts no pavasara līdz septembra beigām. Par tā apsaimniekošanu tiek tērēti vairāki tūkstoši eiro mēnesī, kā sarunā ar Bez Tabu pavasarī informēja Rēzeknes mērs A. Bartaševičs.

Pēc dažiem gadiem blakus peldbaseinam iecerēts uzcelt ledus halli, kas ar īpašas tehnoloģijas palīdzību “atdos” siltumu peldvietai, tādējādi paredzēts samazināt izmaksas. Tad tas būšot pieejams visu cauru gadu.

Cilvēki nepārtaps “roņos”, arī domē sāk šaubīties par peldēm ziemā

No daudziem uzrunātajiem rēzekniešiem vien dažs jauno peldbaseinu apmeklējis vasarā. Daudzi atzīst, ka gada aukstajos mēnešos, visdrīzāk, to neapmeklēs. Pārliecinošu “jā” peldei ziemā teic kāda sieviete, kura, kā noskaidro žurnālisti, strādā pašvaldības iestādē.

Rēzeknes pilsētas pašvaldības pārstāvis Kārlis Pozņakovs, taujāts, vai domnieki aizvien ir optimistiski saistībā ar pilsētas jau trešā peldbaseina rentabilitāti, atbild:

“Prognozes ir optimistiskas. Protams, jāskatās, cik rentabli tas būs ziemas mēnešos. Teorētiski apsildīt baseinu var, strādāt tas var, bet, vai cilvēki nāks, to mēs nezinām. Mēs ļoti ceram, ka cilvēki sapratīs, ka aukstā laikā peldēties baseinā ir pat patīkamāk nekā tad, kad ir silti.”

Vaicāts, vai, pirms iztērēt 1,3 miljonus eiro par jau kārtējo peldbaseinu, nebūtu pareizāk pārliecināties par tā nepieciešamību (piemēram, publiskajā apspriešanā), nevis tagad cerēt uz veiksmi, K. Pozņakovs skaidro, ka baseins ir vajadzīgs sportistiem.

Rēzeknes domes pārstāvis informē, ka vasarā peldbaseinu apmeklējuši 8000 cilvēku, no pakalpojuma gūta 25 tūkstošus eiro peļņa. Tāpat notikušas peldētāju sacensības un vietējo censoņu treniņi.

TOP komentāri

  • Gatis Purvinss
  • Sintija Skrauča
    +22 +20 -2

    Sintija Skrauča

    Tagad rudenī nezinu situāciju, bet vasarā sociālajos tīklos bija daudz bilžu no draugiem un draugu draugiem :) un tie, kas bija, tie bija ļoooti apmierināti- bija interesanti gan pieaugušajiem, gan bērniem :)
  • Vineta

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl