Remontdarbu laikā aizmirsts par notekūdeņu akām? Pēc lietus Brīvības ielā izveidojas milzu peļķes

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

11 komentāri

“Visa šī pietura bija kā okeāns – milzīga peļķe,” redzētajā dalās aktieris Kristians Kareļins. Runa ir par pieturu Brīvības ielā, kur notiek remontdarbi. Pēc lietus pieturas bija appludinātas. Tāpat nekur neesot bijušas notekūdeņu akas.

Kristians redzēto nofilmējis un dalījies vietnē www.facebook.com. Komentāri liecina, ka līdzīga situācija lietus laikā izveidojas arī citur – VEF rajonā, Valdemāra ielā, kā arī Ģertrūdes ielā. Kristians mērojis ceļu pa Brīvības ielu un secinājis, ka tuvākā notekūdeņu aka atradusies 400 m attālumā.

Situāciju aplūko arī “Vienotība” Rīgas nodaļas vadītājs Olafs Pulks. Viņš uzskata, ka ir divi varianti – iespējams, ūdens aka ir nepareizajā vietā, respektīvi, tās ir par maz vai arī tās nav tīrītas, tāpēc lietus ūdens Brīvības ielā uzkrājas.

Tāpat Olafs ir informēts, ka līdzīga situācija ir arī citviet galvaspilsētā – zem tiltiem, Mūkusalas ielā, Krasta ielā, Ganību dambī. “Tā ir tāda Rīgas domes neizdarība, tāds kā niķis,” uzskata Olafs.

Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis Kaspars Paršinovs informē, ka sabiedriskā transporta pieturvietās tiek izbūvēts valčbetona segums. Šogad saskaņā ar materiāla ražotāja apstiprinātu sertifikāciju valčbetona segums tika izbūvēts, visus komunikāciju lūku vākus, tostarp notekūdeņu akas, atstājot zem šā seguma.

Kamēr valčbetona segums sasniedzot savu stiprību, notekūdeņu akas atrodas zem tā. Pēc noteikta laika ārējo komunikāciju vākus izceļot brauktuves līmenī, lai lietus ūdenim būtu kur noplūst.

Kaspars Paršinovs
Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvis

“Segums ir projektēts tā, ka visās vietās, kur būtu jāuzkrājas lietus ūdenim, ir paredzētas lietus ūdens uztvērēju akas. Tur nav viena aka, tur ir vairākas, bet šobrīd zem seguma.”

Saskaņā ar noslēgto līgumu būvuzņēmējs esot atbildīgs par lietusūdens uztvērēju aku pievadu tīrību – viņiem būs jāiztīra arī lietus ūdens aku pievadi. Plānots, ka remontdarbi Brīvības ielā noslēgsies 1. septembrī.

Foto

11 komentāri