Realitāte Rīgas pievārtes mežos – spainis atkritumu vien pāris minūtēs

2 komentāri

“Bez Tabu” dodas uz mežu Rīgas pievārtē, lai pārliecinātos, cik plaši piedrazota ir nejauši izvēlētā teritorija. Tieši tā, iespējams, tiks sakopta 18. septembrī gaidāmajā Pasaules talkas dienā. Tieši mežā visbiežāk tiek izmesti atkritumi, kam tur nemaz nav jābūt.

AS ”Latvijas Valsts meži” pārstāvis Tomass Kotovičs atzīst, ka pašreizējā situācija valstī neesot laba, taču nedaudz priecējot tas, ka viss neesot kļuvis sliktāk. Šogad esot izvesti aptuveni 6000 kubikmetru atkritumu no valsts mežiem vien. Ik pa laikam izdodas arī pieķert mēslotājus tieši nelegālo darbību brīdī. Un mežā cenšas neatļauti atbrīvoties no visdažādākajiem atkritumiem – sākot no kartona krāvumiem un beidzot ar mēbelēm un automašīnu virsbūves detaļām.

Lai savāktu 12 litru apjoma spaini ar atkritumiem, “Bez Tabu” izvēlētajā vietā bija nepieciešamas vien piecas minūtes. Pie kādas vēja izrautas koka saknes izdodas uziet pamatīgi izķidātu portatīvo datoru, kā arī citu drazu.

Kotovičs apstiprina, ka dažādās vietās Latvijā, kur situācija ar piemēslošanu ir viskritiskākā, tiekot arī izvietotas videonovērošanas kameras. Ar to palīdzību jau esot izdevies arī notvert ļaundarus, ar kuriem jau nodarbojas Valsts policija.

Piemēram, ja pastaigas laikā mežā pamanāt pamatīgi piemēslotu vietu, tad par to ir iespējams ziņot mobilajā lietotnē “Vides SOS”, kas ir lejupielādējama jebkurā viedierīcē. Lietotne automātiski nosaka jūsu atrašanās vietu. Atliek tikai aprakstīt piesārņojuma vietu un veikt fotofiksāciju.

Jāpiebilst, ka liela daļa mežā izmesto atkritumu ir stikla pudeles. Lai atbrīvotos no tukšās taras, nebūt nav jāpiepūlas. Pirmkārt, to var izmest jebkurā atkritumu konteinerā. Otrkārt, to var izmest arī stiklam paredzētā atkritumu šķirošanas tvertnē. Treškārt, pudeles iespējams nodot taras pieņemšanas punktos.

“Visi kopā un katrs atsevišķi – par zaļu Latviju!” šāds ir Pasaules lielās talkas motīvs Latvijā.

2 komentāri