Raunā karogs nolaists pusmastā, aculiecinieki atklāj, kas notika traģēdijas dienā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

48 komentāri

Mediķi pirmdienas pievakarē no Cēsīm traucās uz Raunu, lai glābtu dzīvību 11 gadus vecam zēnam, kurš skeitparkā krita no BMX un guva smagas traumas. Tovakar par aculieciniekiem kļuva daudzi skolasbiedri.

Pie Raunas skeitparka joprojām redzamas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnu atstātās pēdas zālē pie skeitparka.

Kritiens kļuva par traģēdiju, un pusaudzis no gūtajām traumām mira Bērnu slimnīcā Rīgā. Puisis bija 5. klases skolēns turpat blakus esošajā Raunas vidusskolā. Šobrīd, pieminot traģēdiju, valsts karogs nolaists pusmastā un audzēkņiem rekomendēts skeitparku neapmeklēt.

Raunas jaunieši iecienījuši skeitparku kā atpūtas vietu, kurā pulcējas prāvs jauniešu pulks. Arī pirmdienas vakarā, kad no riteņa krita 11 gadīgais zēns, to savām acīm redzēja gan viņa klasesbiedri, gan skolasbiedri.

Notikušā aculiecinieki

Viņš bija ieskrējies, pārlidoja pāri stūrei. Laikam salauza ribas, jo sasitās pret stūri. Ritenim bija dubļainas riepas, saslīdēja un pārlidoja pāri stūrei.

Viņš elpoja tā… (demonstrē elpošanu). Pa muti un degunu gāzās asinis. Galvaskausā bija tāda kā bedre.

Vietējie iedzīvotāji norāda, ka skeitparks ir avārijas stāvoklī. Rampās ir vairāki caurumi un no tām rēgojas skrūves un to atliekas, tajā pašā laikā, kā norāda sastaptie iedzīvotāji, nekas netiek darīts, lai bērnus atturētu no atrašanās skeitparkā.

Evija Zurģe
Raunas novada domes priekšsēdētāja

No vasaras vidus mēs ik pa laikam liekam brīdinājumus, ka neiesakām skeitparku lietot, kamēr nav veikti remontdarbi, taču šie brīdinājumi ik pa laikam pazūd.

Šobrīd mēs norobežosim skeitparku, tā apkārtnē uzstādīsim zīmes, ka ir aizliegts skeitparku izmantot.

Domes priekšsēdētāja un skolas direktors norāda, ka puisēnam galvā nebija ķiveres, tā, iespējams, būtu dzīvību glābusi.

48 komentāri