Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

48 komentāri

Mediķi pirmdienas pievakarē no Cēsīm traucās uz Raunu, lai glābtu dzīvību 11 gadus vecam zēnam, kurš skeitparkā krita no BMX un guva smagas traumas. Tovakar par aculieciniekiem kļuva daudzi skolasbiedri.

Pie Raunas skeitparka joprojām redzamas neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnu atstātās pēdas zālē pie skeitparka.

Kritiens kļuva par traģēdiju, un pusaudzis no gūtajām traumām mira Bērnu slimnīcā Rīgā. Puisis bija 5. klases skolēns turpat blakus esošajā Raunas vidusskolā. Šobrīd, pieminot traģēdiju, valsts karogs nolaists pusmastā un audzēkņiem rekomendēts skeitparku neapmeklēt.

Raunas jaunieši iecienījuši skeitparku kā atpūtas vietu, kurā pulcējas prāvs jauniešu pulks. Arī pirmdienas vakarā, kad no riteņa krita 11 gadīgais zēns, to savām acīm redzēja gan viņa klasesbiedri, gan skolasbiedri.

Notikušā aculiecinieki

Viņš bija ieskrējies, pārlidoja pāri stūrei. Laikam salauza ribas, jo sasitās pret stūri. Ritenim bija dubļainas riepas, saslīdēja un pārlidoja pāri stūrei.

Viņš elpoja tā… (demonstrē elpošanu). Pa muti un degunu gāzās asinis. Galvaskausā bija tāda kā bedre.

Vietējie iedzīvotāji norāda, ka skeitparks ir avārijas stāvoklī. Rampās ir vairāki caurumi un no tām rēgojas skrūves un to atliekas, tajā pašā laikā, kā norāda sastaptie iedzīvotāji, nekas netiek darīts, lai bērnus atturētu no atrašanās skeitparkā.

Evija Zurģe
Raunas novada domes priekšsēdētāja

No vasaras vidus mēs ik pa laikam liekam brīdinājumus, ka neiesakām skeitparku lietot, kamēr nav veikti remontdarbi, taču šie brīdinājumi ik pa laikam pazūd.

Šobrīd mēs norobežosim skeitparku, tā apkārtnē uzstādīsim zīmes, ka ir aizliegts skeitparku izmantot.

Domes priekšsēdētāja un skolas direktors norāda, ka puisēnam galvā nebija ķiveres, tā, iespējams, būtu dzīvību glābusi.

TOP komentāri

 • Niki
  +69 +67 -2

  Niki

  Mani kārtējo reizi izbrìna tā ažiotāža kas notiek ap šo nelaimes gadijumu.Kā vienmēr tagad izmisīgi tiek meklēti vaininieki. Puika bija bez ķiveres un pārlieku pārdroši riskēja un diemžēl tas maksāja dzīvību. Pat ja skeitparks būtu perfektā stāvoklì nekas nebūtu mainijis šo notikumu. Tas bija nelaimes gadijums. Bet kā vienmēr notiek raganu medības. 1.kārt tikpat vainīgi varbūt vecāki ka neuzlika bērnam ķiveri, bet bēri mēdz neklausīt vecākus. Pat ja uzliek ķiveri, aiz stūra to novelk. Un ko vainot šādā gadijumā. 2.kārt, nezvai šī Eleonora dzīvo Raunā kaut pus gadu. Esu Raunēniete visu savu mūžu un nezinu šo sievieti. Bet šì visas Raunas nekārtības gan zinoša. Es par mūsu pašvaldību varu teikt tikai tos labākos vārdus. Pavisam nedaudzo gadu laikā pašvaldība ir izdarijusu milzum daudz Raunas un iedzīvotāju labā. Nomelnotāju jau vienmēr būs. Jo kritizēt tak ir daudz vieglāk kā pateikt kautko labu. Diemžēl šī nelaime ir mums visiem kā mācība ka bērniem par drošību ir jārunā un jārunā nepārtraukti.Visdziļākā līdzjùtība bērna mammītei.
 • Liga Berzina
  +55 +51 -4

  Liga Berzina

  Latvijaa vel nav tas liimenis,ka visi lietotu kiveres,vecakiem nav saprasanas cik tas ir nopietni!
 • Raunēnieti
  +34 +33 -1

  Raunēnieti

  Pat ja būtu tur 100 brīdinājumi un slēgts aiz 10 atslēgām, tiešām domā ka tāpat nelìstu? Kas gan tur izdemolēja to laukumu pašvaldība vai..., ja ne paši bērni. Tā tak viņu iecienīta tusiņu vieta. Tur dzīvojas, lauž, plēš. Iemācīt vajag bērnien cienīt un taupīt vietu kur atpūšas pirms vainot visus nolaidībā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl