Radu būšana Dagdā! Domniece, iespējams, izīrējusi vīram pašvaldības zemi bez nomas līguma

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

5 komentāri

Dagdas novada domes priekšsēdētājas vietnieces Sandras Viškures vīru, deputātu Anatolu Viškuru tur aizdomās par nelikumīgu pašvaldības īpašumā esošu zemes gabalu apsaimniekošanu. Runa ir par teju 75 hektāriem zemes, kas vairāku gadu garumā, iespējams, apsaimniekoti bez zemes nomas līguma.

Bijušo žurnālisti Elizabeti Viļumu vietējie pazīst kā aktīvisti, kas iestājas par taisnību. Lai arī žurnālistes darbu pametusi, vietējie iedzīvotāji turpina “piegādāt” informāciju gadījumos, ja ir aizdomas par kādiem likumpārkāpumiem. Arī šajā gadījumā kāds vietējais lauksaimnieks bijis pirmais, kas piefiksējis, ka pašvaldībai piederošajās zemēs rosās traktori. Vēlāk atklājies, ka darbus kūrē Dagdas novada domes deputāts Anatols Viļums.

Elizabete atklājusi, ka zemes apsaimniekošana notiek jau vairākus gadus. Tā sākusies laikā, kad Sandra Viškure bijusi Dagdas novada domes priekšsēdētāja.

Elizabete

Es uzskatu, ka tā ir ļaunprātīga dienesta stāvokļa izmantošana, jo priekšsēdētāja [Sandra Viškure] ļoti labi zināja, – ja netiek noma slēgta, tad par pašvaldības zemi nav jāmaksā nodoklis domei. Līdz ar to varēja mierīgi to izmantot.

Līgums nav noslēgts par teju 75 hektāriem zemes. Naudas izteiksmē tie ir vairāk nekā 10 tūkstoši eiro, kas pašvaldības budžetam gājuši secen. Dagdas novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis stāsta, ka šobrīd lietu sāk skatīt.

Aivars Trūlis
Dagdas novada pašvaldības priekšsēdētājs

Tie, kam ir pirmtiesības nomai, kas pretendē uz pašvaldības zemi, ir vainīgi, ka nav noslēguši līgumu ar Viškuru. Pašvaldība nevarēja izkontrolēt, vai līgums ir noslēgts. Es pagaidām neko nezinu, pagaidām varu pateikt to, ka mēs to lietu skatīsim.

Vairākkārt zvanot un rakstot pašam deputātam, atbilde neseko – vai teiciens, kas vainīgs, tas bailīgs izrādīsies patiess, to vērtēs likumsargi. Šobrīd uzsākta resoriskā pārbaude.