Radi apbērē sievieti iemetot ezerā! Nav naudas zārkam – skarbā Latvijas realitāte!

13 komentāri
Radi apbērē sievieti iemetot ezerā! Nav naudas zārkam – skarbā Latvijas realitāte!
Foto: Ekrānuzņēmums

Latvijā bijis ne viens vien gadījums, kad, naudas trūkuma dēļ, tuviniekiem rodas grūtības apbedīt savus piederīgos. Aizvadītajā vasarā Jelgavas novadā radinieki sirmgalvja mirstīgās atliekas nevis apglabāja bet gan iemeta ezerā, jo tādā veidā nav jātērējas bērēm.

Raidījums Bez tabu augustā vēstīja, kāds tēvs nolēmis savu meitu no Stradiņu slimnīcas morga vest mājās uz Dobeles novadu pats un līķi sakopt pats, jo apbedīšanas biroju pakalpojumi, tostarp speciālais transports, nav pa kabatai.

Bez tabu žurnāliste sazinās ar vairākiem apbedīšanas pakalpojumu sniedzējiem un skaidro, cik izmaksā bēres Latvijā? Cenas visiem apbedīšanas birojiem vairāk vai mazāk līdzīgas.
Lai iegādātos zārku, jārēķinās, ka pat par vislētāko jāšķiras no 100 eiro. Smalkākie maksā pat desmit reizes vairāk.

Foto

Katafalka jeb speciālā transporta pakalpojumi 35 – 40 eiro kapu teritorijā, vēl 40 eiro transportēšana līdz kapsētai Rīgā, ārpus tās atkarīgas no attāluma. Par ceremoniju jāizdod vidēji 75 eiro, par mūziku tikpat daudz.

Morga pakalpojumi arīdzan nav par velti. Ja aizgājēja mirstīgās atliekas nesakopj pašu spēkiem, tad ir jāsamaksā uzņēmuma darbiniekiem aptuveni 55 eiro par līķa sakopšanu un saģērbšanu. Ja morgā uzglabājas ilgstoši, par to jāmaksā papildus.

Vidēja samaksa apbedīšanas birojiem par galvenajiem pakalpojumiem ir aptuveni 600 eiro, piedevām maksa par kapavietu, kas Rīgā ir 117 eiro atvērtajā kapsētā, bet 291 eiro daļēji slēgtajā. Par mielastu jārēķinās ar vismaz 10 eiro par cilvēku. Kopā vidējas bēres izmaksā ap tūkstoš eiro.

Raidījums Bez tabu arī skaidro, cik lieli un kādos gadījumos tiek piešķirti pabalsti. Bez piederīgo apbedīšanu veic pašvaldības un sedz visas izmaksas.

Video

13 komentāri