Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

44 komentāri

Ventspils pašvaldības policists, braucot pie “BMW” stūres, pārkāpj ceļu satiksmes noteikumus, izraisa avāriju ar sabiedrisko transportu, kā rezultātā cieš pasažieris. Lai gan ir aizdomas, ka pie stūres sēdies reibumā, policists atsakās no alkohola koncentrācijas pārbaudēm. Valsts policijas pārstāvis uzskata, – viņš cenšas sevi paglābt.

Piektdien, 15. septembrī, ap pulksten 22.00 Ventspils pašvaldības policists Normunds Rudņiks brauca savā “BMW” markas automašīnā pa Rindas ielu Ventspilī, Pārventā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Iebrauca krustojumā, nedodot ceļu sabiedriskā transporta “Ventspils reiss” mikroautobusam, kas brauca pa galveno ceļu – Tārgales ielu. Rezultātā izraisīja sadursmi, kurā cieta sabiedriskā transporta pasažieris.

Bažas par braukšanu alkohola reibumā

Pēc sadursmes notikuma vietā piesteiguši vairāki ventspilnieki. Viens no viņiem Bez Tabu stāsta:

“Izskatījās, – viņš tiešām “pālī”. Es biju tepat. Es piegāju un visu redzēju. Es domāju, ka viņš bija “pālī”. Tā izskatījās. Staigāja tā ir kā būtu dzēris. Varēja redzēt, ka viņš pārbijies. Mēs te bijām ar draugiem, kādi 5, 6 cilvēki. Visiem šķita, ka viņš ir dzērumā. Domāju, ka bija dzēris, viņš dīvaini staigāja. Viens viņam prasīja, vai ir dzēris. Iekliedzās, ka nē un aizskrēja uzreiz uz mašīnu,” stāsta ventspilnieks.

“Esmu neizpratnē, kāds ir attaisnojums sēsties pie stūres alkohola reibumā, apdraudot līdzcilvēkus un sabiedrības drošību, ja reiz pats ir likumsargs un sabiedrības drošības sargātājs, kam jābūt kā paraugam citiem cilvēkiem? Vai atkal viss tiks noklusēts, slēpts un konkrētā persona turpinās savu darbu bez vainas apziņas, tā vietā, lai tiktu sodīta?

Kas notiktu, ja viss būtu beidzies ar letālu iznākumu? Uzskatu, ka šādas personas nav tiesīgas pildīt savus amata pienākumus, ja paši nespēj disciplinēt savas darbības un rīcību,” teic cits ventspilnieks.

Bez Tabu izdodas satikt arī mikroautobusa šoferi, sievieti, kura stāsta, ka “sadursme bija spēcīga. Mikroautobusu aizmeta pāri gājēju pārejai uz ietves. Iedomājieties, kāds bija sitiens tādā gadījumā. Ļoti spēcīgs! Iespējams, viņš [“BMW”] šoferis, policists Normunds Rudņiks] bija pa dienu kaut ko “ierāvis” un pabaidījās, ka vakarā vēl kaut kas [promiles] varēja būt.

Viņš [“BMW” vadītājs] pieskrēja klāt, paprasīja, vai viss ir kārtībā, kā jūtas pasažieri. Mans pasažieris bija atsities ar galvu. Viņš pēc tam teica, ka nesaprata, kur atrodas. Tur blakus ir skola, kur ir “gulošais policists”. Viņš [“BMW” šoferis] droši vien normāli pārbrauca pāri, tad arī “uzstiepa” kārtīgi. Automašīna [BMW] ir jaudīga, ātri uzņem ātrumu. Viss var būt, ka arī “uzstiepa” kārtīgi.”

Cietušo nogādā slimnīcā; policists zvana priekšniekam un melo

Pēc sadursmes cietušais pasažieris ar galvas traumu nogādāts slimnīcā. Kā stāsta Ventspils pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Arājs, pēc avārijas padotais viņam zvanījis.

“Tas ir privāti. Viņš nebija darbā. Jūs man neprasiet, vai viņš bija dzēris. Es taču nepārbaudīju. Es tobrīd gulēju. Viņš man zvanīja un satrauktā balsī informēja, ka notikusi avārija. Ja man būtu informācija, ka viņš būtu dzērumā… Viņš man to neteica.

Es nevaru atbildēt par to, ko viņš dara ārpus darba laika. Viņam par to jāatbild, nevis man. Es neesmu mamma. Tā ir. Ja būtu bērns, tad būtu jāatbild. Tā kā tas ir ārpus darba laika, es nevaru pat paskaidrojumu pieprasīt,” stāsta pašvaldības policijas priekšnieks J. Arājs.

Lai gan ārpus darba laika, tomēr kārtībsargs N. Rudņiks zvanīja priekšniekam. Taujāts, kāpēc viņš zvanīja viņam, J. Arājs atzīst, ka esot solīdi paziņot par avāriju.

“Šajā gadījumā ir cilvēciskais faktors. Policists, tāpat kā jebkurš, ir tikai cilvēks, kuram var gadīties dažādas situācijas,” piebilst Ventspils kārtībsargu priekšnieks J. Ararājs.

Kā stāsta J. Arājs, uzreiz esot vaicājis padotajam, vai viņš ir alkohola reibumā, uz ko N. Rudņiks esot atbildējis noliedzoši, norādot, ka veicis policistu pieprasīto alkohola koncentrācijas pārbaudi izelpā.

“Man nav pamata viņam neticēt, saprotiet,” pauž pašvaldības policijas priekšnieks J. Arājs.

Valsts policija: atteicās no alkohola pārbaudēm. Visdrīzāk, ir kas slēpjams

Valsts policijā gan stāsta, ka avāriju izraisījušais N. Rudņiks melo. Viņš esot atteicies no visām pārbaudēm.

Gatis Putniņš
Valsts policijas Ventspils iecirkņa vecākais inspektors

“BMW” vadītājs notikuma vietā atteicās no alkohola koncentrācijas pārbaudes izelpojamā gaisā. Tāpēc viņš tika nogādāts slimnīcā Kuldīgā ekspertīzes veikšanai.

Arī slimnīcā viņš atteicās no alkohola ekspertīzes. Par to viņam sastādīja medicīniskās pārbaudes protokolu, kurā ierakstīts, ka atteicies no pārbaudes.

Ja persona būtu “skaidrā”, viņam nekas neliegtu iepūst alkometrā vai nodot asins un urīna paraugus, uzskata Valsts policijas pārstāvis G. Putniņš.

Ilgi minstinoties, arī pašvaldības policijas priekšnieks J. Arājs atzīst, – nevēlēšanās tapt atzītam par dzērājšoferi ir viens no būtiskākajiem iemesliem, kāpēc atsakās no pārbaudēm.

Tāpat draud bargs sods. Valsts policijā meklēs “glābējus”

Valsts policijā informē, ka uzsākts kriminālprocess un kārtībsargam N. Rudņikam draud bargs sods. Par atteikšanos no alkohola ietekmes pārbaudes ir tāds pats sods kā lielākais sods par transportlīdzekļa vadīšanu alkohola reibumā.

Saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksu par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmes pārbaudes transportlīdzekļa vadītājam piemēro administratīvo arestu no desmit līdz piecpadsmit diennaktīm, uzliek naudas sodu no tūkstoš divsimt līdz tūkstoš četrsimt eiro un atņem transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz četriem gadiem.

G. Putniņš informē, ka Valsts policijā uzsākta dienesta izmeklēšana, lai pārbaudītu, vai Valsts policijas darbinieki nav pārkāpuši likumu, lai konstatētu alkohola koncentrāciju asinīs.

Taujāts, vai ir bažas, ka kāds likumsargs centies piesegt pašvaldības kārtībsargu, Valsts policijas pārstāvis teic, ka “viņš ir pašvaldības policijas darbinieks, līdz ar to jānovērš bažas, ka kāds kādu mēģinājis piesegt.”

Valsts policijas pārstāvis informē, ka pēc tam, kad N. Rudņiks nepiekritis pārbaudēm izelpā viņš nogādāts slimnīcā Ventspilī, kur piekritis nodot analīžu paraugus. Bet pēc analīžu ievākšanas esot atklājies, ka nav sertificēta ārsta, kas tās varētu pieņemt un parakstīt dokumentus.

Līdz ar to analīzes ir nederīgas. Pēc tam N. Rudņiks nogādāts Kuldīgas slimnīcā, kur no pārbaužu veikšanas esot atteicies. Jāatzīmē, ka medicīniskās pārbaudes pēc negadījuma jāveic divu stundu laikā, bet Kuldīgas slimnīcā viņš nogādāts vien pēc vairāk nekā trijām stundām. Vai apzināta laika novilcināšana? To noskaidros dienesta pārbaudē.

Ventspils domē komentēt situāciju atteicās.

TOP komentāri

 • Nekuriene
  +20 +17 -3

  Nekuriene

  Protams...kārtējais policists, uz kuru likumi neattiecas!!! Noteikti lietu noklusinās un turpinās strādāt kā nebijis!
 • Paga
  +13 +10 -3

  Paga

  Visatlautiba!!! Tikko arī Defacto raidījumā stastija par to, kā policisti nodarbojas ar piesegsanu!!! Te kautkas stipri lidzigs, roka roku mazga...un beigas neko nepierādīs kā parasti,,,,,
 • ome
  +9 +8 -1

  ome

  Jaa, policistam tiesiibas neatnems un no darba neatlaidiis, bet Porziki izsmeerees pa dzelteno presi un gadu gaaniis vemdami.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl