“Puspilsēta šeit ved un izgāž visu!” Nelegālo atkritumu izgāzēju dēļ Sarkandaugavas iedzīvotāji saņem milzu rēķinus

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

Pievienot komentāru

Saņemot ikmēneša rēķinu no apsaimniekotāja Sarkandaugavas iedzīvotāju Diānu izbrīna prasītā summa par atkritumu izvešanu. Viņas dzīvoklī deklarēti četri cilvēki, rēķins par akritumu izvešanu ir 26 eiro. Papildus jau vairākus mēnešus jāmaksā arī par korekciju. Šajā mēnesī tie ir četri eiro.

Diāna uzskata, ka beidzot jāatrisina jautājums par atkritumu tvertņu novietojumu, jo regulārais maksājums par atkritumu korekciju saistīts ar to, ka daudzdzīvokļu mājas iemītniekiem paredzētajos konteineros lieko izmet visi, kam nav slinkums. Tomēr viena problēma – par to maksā iedzīvotāji.

Iedzīvotāji arī fiksējuši fotogrāfijās nelegālos atkritumu izgāzējus, kuri pie atkritumu konteineriem piebrauc ar automašīnām, izmetot pat būvgružus. Ņemot vērā to, ka atkritumu konteineri regulāri ir pilni, teritorijā manītas žurkas. Diāna norāda, ka regulāri zvana mājas apsaimniekotājam ar lūgumu rast situācijai risinājumu, taču palīdzība neesot saņemta.

Diāna
Sarkandaugavas iedzīvotāja

Cik es esmu rakstījusi iesniegumus, neviens ar mani nav sazinājies.

“Rīgas namu pārvaldnieku” mulsina iedzīvotāju izteikumi par grūtībām ar pārvaldnieku sazināties – apskatot datu bāzi, konstatējuši, ka iesniegumi par atkritumu un žurku problēmu neesot saņemti. Iedzīvotāji prāto, ka rēķini varētu kļūt mazāki, ja atkritumu konteinerus norobežotu un piekļūt tiem varētu tikai vietējie iedzīvotāji. Pārvaldnieka pieredze liecina, ka minētais risinājums ir efektīvs, tomēr tas prasa zināmu iesaisti arī no pašiem iedzīvotājiem.

Krists Leiškalns
“Rīgas namu pārvaldnieks” pārstāvis

Lai pieņemtu šādu lēmumu ir nepieciešama kopsapulce. Atbilstoši normatīvajiem aktiem ir jāpieņem lēmums ar 75 % balsu vairākumu. Šīs izmaksas ir mērāmas tūkstošos. Pieņemot lēmumu par konkrēta izmēra atkritumu laukumu ir jāizvērtē izmaksas dzīvokļu mājas īpašniekiem un jāvērtē kontekstā ar ieguvumu.

Mājas uzkrājums esot neliels, taču nepieciešamo darbu saraksts – garš. Tāpēc izmaksas par slēdzamu atkritumu novietni gultos uz iedzīvotāju pleciem. Savukārt par nelegālajiem atkritumu izgāzējiem aicina ziņot Rīgas pašvaldības policijai.