Psihiatriskās slimnīcas pacientes meita apsūdz medpersonālu mātes telefona zādzībā. Iestādes vadība visu noliedz

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Seksa čati, sludinājumu portāli, zvani uz Lielbritāniju, Vāciju, Austriju. Redzamais sarunu izdrukās kādam mobilā operatora klientam, kura atvase ir pārliecināta, ka, kamēr māte ārstējas Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas slimnīcā, kāds no personāla nelietīgi izmanto viņas tālruni.

Sievietes, ar kuru tiekas Bez Tabu, māte kopš jūnija atrodas slimnīcā Tvaika ielā. Tā viņai nav pirmā reize. Meita stāsta, ka mātei vienmēr līdzi dots mobilais tālrunis ar lādētāju, kurš ielikts somā. Tā tas bijis katru reizi, kad nācies saukt ātro palīdzību, lai vecāku aizgādātu uz medicīnas iestādi.

”Es pati personīgi liku mantas somā. Pašā apakšā telefons, pa virsu personīgās mantas. Pēdējo reizi pie mātes slimnīcā biju 9. oktobrī. Pārcilāju mantas, paņēmu prom nevajadzīgo, telefons bija somā.”

Pirmais signāls, ka kaut kas nav labi ar tālruni, saņemts tieši oktobrī. Kā atgādinājums, ka jāsamaksā rēķins. Meita sāk skaidroties un uzzina, ka mātes rēķins ir nepilni 80 eiro. Pieprasa sarunu izdrukas, kurās ierauga, ka kāds zvanījis gan uz ārzemju, gan pašmāju numuriem.

Viņa ir pārliecības pilna, ka māte pie telefona slimnīcā netiek. Numuru bloķē. Sarunas ar slimnīcas ārstiem nevedoties, policijā tiek uzrakstīts iesniegums ar lūgumu uzsākt lietvedību par zādzību.

Kad Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas slimnīcā ierodas Bez Tabu, sākotnēji no ārstes Lidija Arājas dzirdam, ka viņa nodaļā pārbaudījusi veidlapu, kāda aizpildāma par pacienta mantām, kad tas stājas iekšā stacionārā, tajā nekas nav bijis minēts par somu un telefonu.

Meita melo? Nē, jo, esot uzņemšanas nodaļā, palūdzam, lai mums atrāda attiecīgos ierakstus. Tur redzam, ka sievietei soma tomēr bijusi. Tālrunis gan nav pieminēts.

”Ir gadījumi, kad piederīgie pacientiem kaut kādas mantas iedod pa tiešo, nevis caur personālu. Par tādām mantām slimnīcas administrācija atbildību nenes.”

Bet ārstējamās sievietes meita uzstāj, ka tālrunis mātei bijis līdzi, jau stājoties slimnīcā, un ka to kāds nozadzis. Ko policija? Likumsargi attiekušies ierosināt lietvedību, jo sākotnējās pārbaudēs nav gūts apstiprinājums, ka tālrunis ir bijis pie pacientes. Sarkandaugavā esošā policijas iecirkņa priekšnieks Jānis Bārzdainis izvairīgi atbild uz Bez Tabu jautājumu – vai ir gūts apstiprinājums tam, ka tālrunis nav bijis pie sievietes.

”Cilvēks ir izmantojis savas tiesības un policijas lēmumu pārsūdzējis prokuratūrā. Tas nozīmē to, ka mums būs jāatjauno lietvedība un tad jau padziļinātāk pētīsim visus apstākļus.”

Kamdēļ to nevarēja padziļinātāk izdarīt jau iepriekš? Vai kāds uzskatīja, ka nav vērts ”ķēpāties”? Uz to atbilžu nav.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl