Privātmājas īpašnieks gadiem bloķē brauktuvi pie daudzdzīvokļu nama. Uzraugošās institūcijas ir bezspēcīgas

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

4 komentāri

Pie viena no “Dienvidu Pakavs” daudzdzīvokļu namiem Vienības gatvē raidījums “Bez Tabu” viesojas ne pirmo reizi. Dodas turp atkal, jo no vietējiem iedzīvotājiem atkal saņem ziņu, ka privātmājas īpašnieks turpina norobežot brauktuvi.

Ierodoties Vienības gatvē, raidījuma žurnālisti secina, ka autovadītājiem pret pašu gribu vai nu uz brauktuves jāpārvar šķēršļu josla, proti, žoga konstrukcija, ko uzstādījis tuvējās privātmājas īpašnieks, vai nu jāpārkāpj satiksmes noteikumi un jāizbrauc no mājas pagalma pa brauktuvi, kas paredzēta satiksmei pretējā virzienā.

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji ar radušos situāciju ir neapmierināti un uzskata, ka atbildīgās institūcijas ir kūtras, lai novērstu nekārtību uz koplietošanas ceļa, kas ilgst jau gadiem.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis skaidro, ka gada laikā uzsāktas jau sešas administratīvās lietvedības, taču privātmājas īpašnieks lēmumus pārsūdz un turpina bloķēt koplietošanas ceļu. Policijas pārstāvji šai gadījumā neesot tiesīgi novākt žoga konstrukcijas jeb šķēršļus no ceļa.

Raidījuma “Bez Tabu” žurnālisti satiek koplietošanas ceļa bloķētāju:

-Labdien! Sakiet, vai jūs to barjeru uzstādījāt?

-Es ar jums nerunāju.

-Nē? Kāpēc?

-Negribu.

– Tā ir jūsu barjera?

-Jā.

-Kāpēc jūs to uzstādījāt?

-Tāpēc, ka viss ir nelikumīgi. Vērsieties pie tiem, kas būvēja, kas valstij pusmiljardu palika parādā, vērsieties pie viņiem.

Taču sarunas gaitā kļūst pielaidīgāks un sūrojas, ka pirms desmit gadiem, būvējot daudzdzīvokļu namu, sabojāts žogs ap viņa īpašumu un neesot ievēroti noteikumi, jo, būvējot daudzdzīvokļu māju, veikts uzbērums pie viņa mājas robežas, kas ir augstāks par pusmetru, bet starpjosla nav izveidota. Arī starp viņa īpašumu un koplietošanas brauktuvi neesot izveidota ietve. Tas rada nedrošības sajūtu, izejot no mājas, jo var nokļūt zem auto riteņiem, tāpēc protestē, norobežojot brauktuvi.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns skaidro, ka, būvējot daudzdzīvokļu namu, visi noteikumi ievēroti:

Būvvaldes speciālisti ir paskatījušies šo daudzstāvu mājas projektu un secinājuši, ka projekts ir īstenots pēc spēkā esošiem normatīviem. Visas detaļas un atkāpes ir ievērotas.

Daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji tagad veido biedrību un būs paši tiesīgi lemt, kā organizēt satiksmi ap savu māju. Lai abas puses sadzīvotu draudzīgi, biedrības pārstāvjiem jau ir priekšlikumi, izveidot kustību ap māju tikai vienā virzienā pa apli vai arī lemt par ietves izveidi pie privātīpašnieka mājas. Kamēr tas nenotiks, privātmājas īpašnieks ir apņēmības pilns bloķēt koplietošanas ceļu un metāla žoga konstrukciju nenovāks.

Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis Edgars Butāns iebilst, ka tā rīkoties nevarēšot viss:

Būvinspekcijas darbinieki tuvāko nedēļu laikā apsekos teritoriju. Uzdosim par nepieciešamu nekavējoties šo metāla žoga plāksni novākt. Ja tas netiks darīts, tad saziņā ar pašvaldības policiju, aizbrauksim un paši šo plāksni novāksim.

Sola metāla konstrukcijas ne tikai novākt, bet arī konfiscēt.

Foto

4 komentāri