Privātmājai nopērk durvis par 3700 eiro, tās izrādās brāķētas

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

15 komentāri

Jūrnieks Viktors Ādažos uzbūvējis plašu ģimenes māju. Varētu teikt, ka būvniecības un iekārtošanas darbi gandrīz ir noslēgušies, taču ir viens ”bet”. Privātmājā joprojām ir telpas, kurās nav uzstādītas durvis.

Kopš durvju iegādes pagājis gads. Pirmā stāva labierīcībās jāslēpjas aiz auduma strēmeles, jo telpā joprojām nav uzstādītas durvis.

Viktors 12 durvis par 3 700 eiro iegādājies veikalā Rīgā. Lai nodrošinātu, ka durvis tiek samontētas korekti, Viktors ar veikala vadītāju vienojies, ka tās par papildu samaksu uzstādīs tirgotāja pārstāvji.

Pēc dažām nedēļām durvis atgādātas uz Viktora dzīvesvietu un tām ķēries klāt durvju montāžists, bet jau pavisam drīz atklājušās pirmās nepilnības. Viktors sazinājies ar pārdēvēju, kurš Viktoru mierinājis un aicinājis ļaut meistaru turpināt durvis uzstādīt. Ja beigās būšot kāda nepilnība, tā tikšot novērsta.

Brīdī, kad tika uzstādītas astotās no divpadsmit durvīm, Viktors saprata, ka tā tas turpināties nevar. Viņš darbus apturējis un atkārtoti sazinājies ar pārdevēju. Pie Viktora divas reizes viesojies durvju ražotāju pārstāvis no Baltkrievijas, taču nekāda virzība uz rezultātu nav bijusi, tādēļ Viktors vērsies arī pie patērētāju sargiem.

Viktors
Samaksājis par durvīm 3716 eiro

Durvis ir ieliktas šķībi. Starp durvīm un to kārbu vienuviet var ielikt pirkstu, taču citā vietā sprauga ir vien dažu milimetru platumā. Citām durvīm sānos spīd cauri gaisma. Tāpat arī dekoratīvais stikls ir atlīmējies. Viņi mēģināja dažas nepilnības novērst, tās vienkārši aizkrāsojot ar marķieri. Tas nav normāli.

Nama garāžā joprojām stāv četras neuzstādītās durvis. Durvju pārdevējs Viktoram norāda, ka savas saistības ir izpildījis – durvis ir piegādātas. Ja tām ir kādi defekti un nepilnības, tas esot jārisina ar ražotāju Baltkrievijā. ”Ja nopirkšu botas, kas izrādīsies brāķētas, tad man vajadzēs sazināties ar to ražotāju Ķīnā, nevis veikalu Latvijā?” retoriski vaicā Viktors.

Viktors durvis iegādājies veikalā Rīgā, Lienes ielā. Ierodoties durvju veikalā, “Bez Tabu” sastop uzņēmuma valdes locekli, kurš nekavējoties zvana Viktoram un aicina viņu panākt “Bez Tabu” sižeta atcelšanu. Tas gan nav ne Viktora, ne uzņēmuma pārstāvja rokās. Pēc garākas sarunas ar Viktoru uzņēmuma pārstāvis ir gatavs stāties arī kameras priekšā un atbildēt uz “Bez Tabu” jautājumiem.

Sergejs Freidenfelds
Veikala ”Visas durvis un akmens” pārstāvis

Pie Viktora bija rūpnīcas pārstāvis no Baltkrievijas. Šajā brīdī ir tāda situācija, ka ir Covid. Ražotājs nevar pie viņa aizbraukt. Mēs šo problēmu risināsim. Mēs apmainīsim durvis. Obligāti.

Freidenfelds norāda, ka ar konkrēto durvju ražotāju vairs nesadarbošoties.

Nākamajā dienā ar “Bez Tabu” atkārtoti sazinājies Viktors, kurš norādījis, ka lietas ir sakustējušās. Veikala pārstāvji tiešām piedāvā Viktoram piegādāt un uzstādīt citas durvis.