Privātīpašniece izmisumā. Kaimiņu tīrums tiek miglots, un ķimikālijas apdraudot viņas dārzu

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

2 komentāri
Privātīpašniece izmisumā. Kaimiņu tīrums tiek miglots, un ķimikālijas apdraudot viņas dārzu

Ieva savā dārzā neizmanto nekādas ķimikālijas, taču tās, iespējams, iepludinātas viņas īpašumā pret pašas gribu. Kaimiņu tīrumā miglotas nezāles ar ķimikāliju palīdzību. Traktorists, kurš veicis miglošanas darbus, pietuvojies ļoti tuvu viņas īpašuma robežai.

Uzzinot, ka kaimiņu tīrums tiks savests kārtībā, Ieva nopriecājusies, jo gadiem tas bijis aizaudzis, taču prieki bija īsi. Bijusi nepatīkami pārsteigta, ieraugot, ka tiek miglots kaimiņu lauks tieši gar viņas īpašuma robežu. Bijusi šokā, jo pati audzē augļus un dārzeņus bez ķimikāliju piedevas.

Ieva
privātīpašniece

Es izgāju ārā, mēģināju apturēt traktoristu, paskaidrot, tālāk vajadzētu smidzināt, nevis gluži pāri manam kompostam un ābelei, bet mani ignorēja. Miglots tika ar raundapu, ar nosaukumu “reindžers”. Tās ir ķimikālijas, ko izmanto, lai iznīcinātu nezāles.

Ievas kaimiņu zemes īpašniece tīrumu iznomājusi. Ieva sazinājusies ar vīrieti, kurš tagad apsaimniekojot lauku un organizējis miglošanu.

Ieva
privātīpašniece

Sākuma man mēģināja samelot un nostādīt mani muļķa lomā, ka es pati neesmu novilkusi kaut kādu līniju.

Ieva uzskata, ka būtu tikai pieklājīgi, ja miglošanas darbu organizators viņai būtu atvainojies, taču tā nenoticis. Par miglošanas darbiem neesot arī Ievu brīdinājis.

Viedokli par ķimikāliju izmantošanu un ietekmi uz apkārtni pauž arī Valsts augu aizsardzības dienests un profesors Ivars Kalviņš.