Prezentācijā par 1200 eiro iegādājusies lāzeru pret visām kaitēm, taču nauda esot izmesta vējā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

38 komentāri
Prezentācijā par 1200 eiro iegādājusies lāzeru pret visām kaitēm, taču nauda esot izmesta vējā

Uzzinot, ka radiniece par 1200 eiro nopirkusi “Eastcon Motus” preču zīmes lāzerierīci, kas prezentēta un pārdota  kafejnīcā, Santa uzskata, ka nauda izmesta vējā un ir bažas, vai tikai, ar to rīkojoties, vēl nenodarīs kaitējumu veselībai.

Kad kafejnīcā prezentēts lāzers mājas lietošanai, solīti brīnumi un veselības uzlabojumi. Klienti kārdināti pirkt ierīci, jo tad nevajadzēšot tērēt naudu medikamentiem un par ārstiem varēšot aizmirst. Ar ierīces palīdzību izārstēšot čūlas, zobu sāpes, asinsvadu problēmas un daudzas citas kaites.

Santas radiniece kritusi kārdinājumā un ierīci nopirkusi. Viņai uzreiz piedāvāts noformēt kredītu. Tā arī izdarījusi. Tagad kundzei esot brīnumierīce un kredītsaistības trīs gadu garumā. Santa atradusi informāciju, ka tāda pati ierīce interneta veikalos maksājot aptuveni 200 eiro, taču nobažījusies ne tik daudz par nelietderīgi iztērēto naudu, lai gan starpība esot 1000 eiro, bet par iespējamām veselības problēmām.

Ka Santas bažas nav bez pamata, apstiprina medicīnas zinātņu doktore Inese Kokare. Lāzerterapijas ierīces, kas paredzētas lietot mājas apstākļos, neiesaka iegādāties un lietot, pirms konsultācijas ar fizikālās medicīnas ārstiem, kuri vislabāk pārzina šo jomu. Ārste izklāsta par iespējamām blaknēm un apdraudējumu veselībai.

Vidēja un augsta riska medicīnas ierīcēm jābūt reģistrētām Zāļu valsts aģentūrā. Lāzerterapijas ierīces parasti esot vidēja riska. Zāļu valsts aģentūras pārstāvis norāda, ka minētā ierīce nav reģistrēta un neesot zināms, kuras klases tā ir.

Uzņēmumā veica pārbaudi Veselības inspekcijas pārstāve. “Eastcon AG LV” viņa uzrādīta viena vienīga lāzerterapijas ierīce “Handy Cure”, kurai bijis atbilstošs sertifikāts un CE marķējums, bet šī ierīce neesot bijusi tāda, kādu nopirkusi Santas radiniece.

Jeļena Cīrule
Veselības inspekcijas pārstāve

To preci, par kuru sūdzas skatītāja, mums neuzrādīja kontroles laikā. Mums pārstāvis paziņoja, ka produktam ar “Eastcon” zīmi ražotājs pašlaik veic sertifikācijas procedūru, bet uz vietas viņiem nekā neesot, izņemot “Handy Cure” ierīci. Ja sertifikācijas procedūra tiek veikta tikai pašlaik, tas nozīmē, ka to tirgot nedrīkst.

Sazināties ar “Eastcon AG LV” vadību raidījumam “Bez Tabu” neizdodas. Dienā, kad žurnālisti ir birojā, darbiniece paziņo, ka priekšnieka neesot un tikai viņš tiesīgs sniegt interviju. Sola, ka uzņēmuma vadītājs sazināsies ar “Bez Tabu”, taču divu dienu laikā tas tā arī nenotiek.