Pretīgi izteicieni un neiecietība, kad nolaižas rokas! Bērna autista un mātes grūtības iekļauties sabiedrībā Liepājā

Liepājniecei Līgai Ansulei ir 33 gadi. Viņa, būdama ar invaliditāti, vienatnē audzina bērnu autistu. 13 gadus vecajai meitai Terēzei autiskā spektra traucējumi ir smagā pakāpē. Terēzes autisma blaknes ir nespēja komunicēt tā, kā to dara vairums; nespēja kontrolēt emocijas, īpaši situācijās, kas ir neierastas vai sagādā stresu. Bērna mamma ziņo par cilvēku neiecietību ikdienā, īpaši nepatīkamas situācijas piedzīvo sabiedriskajā transportā.

Atpakaļ uz rakstu

8 komentāri

 • Saprotu
  +16 +16 0

  Saprotu

  Visideālāk būtu, ja izdotu mēneškartiņu/gada kartiņu, lai nebūtu jāspraucas cauri pusautobusam vai visam tramvajam, lai dabūtu "nulles biļeti", jo iekāpšana, piemēram, ar ratiņiem nenotiek pa priekšējām durvīm, kur šoferis. Rati jāatstāj kaut kur cilvēku pūlī, lai pavadošais cilvēks paņemtu biļeti, tas ir absurds. Ja jau tādas brīvbiļetes uz vairāku mēnešu periodu izsniedz pensionāriem un vēl visādām kategorijām, tad šādam cilvēkam ar īpašām vajadzībām arī vajadzētu šādas kartiņas, kas būtu vitāli svarīgāk, jo ir sarežģītāk pārvietoties pa transporta līdzekli.
  Uzskaite? Kas uzskaita to, cik daudz pensionāri braukā???
 • h
  0 -13 -13

  h

  Man kaut kā vienalga kāds iemesls ir aurošanai sabiedriskā transportā. Nevari braukt netraucējot citus - nebrauc.
 • Olly

  Olly

  Jezin.nu komentārs.ceru ka ar taviem bērniem būs viss kārtībā,par lietu runājot.man arī tāds bērniņš ir.un arī saskāros ar sabiedrības nosodijumu.emocionali bija grūti bet no otras puses saprotu ka Par autismu maz info bija.man pašai nebija ne jausmas ka šī pa slimību kamēr nesaskaros.vajag sabiedrību informēt vairāk par šo jo tādu bērniņu ir daudz.ar dažādām slimības pakāpēm.
 • lī

  Arī mammai ir jāievēro sabiedriskā transporta noteikumi un ir jāņem 0 biļete. Cilvēku neiecietība ir izskaidrojama ar nezināšanu par noteikto slimību. Protams, es tā nedarītu un necenstos mātei kaut ko aizrādīt un kur nu vēl teikt, lai viņa ar meitiņu izkāptu. Tas gan ir liels absurds! Kā lai cilvēks integrējas sabiedrībā, ja ir pilsoņi, kas ir gatavi saplosīt gan māti, gan meitu.Viņai ir tādas pašas tiesības kā citiem cilvēkiem. Man ir nepatīkami lasīt tos skarbos un pazemojošos komentārus, kur kāds sevi izceļ pārcilvēka lomā ar soģa tiesībām.
 • Fans
 • Jolanta

  Jolanta

  Vai Jums ir bērni?!
  Ja ir, tad Jūs nezināt kas kurā brīdī ar viņiem var notikt , kāds liktenis viņiem klēpī ielikts.
  Ja nav , tad sākumā tiekat pie saviem bērniem un izaudzināt viņus par veseliem un prātīgiem cilvēkiem.
 • Maiga

  Maiga

  Zemeslode ir apaļa ???varbūt labăk padomā pirms ko pļūti internetā.
 • Ieva

  Ieva

  Kāds kauns ,ka mūsu sabiedrībā dzīvo tādi neaudzināts,infantili cilvēki. Dzīvo savā pasaulē un savu žulti tad nu gāž uz āru. Diemžēl sabiedrība ir maz informēta par tādu diagnozi un pat nevēlas iedziļināties tajā.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!