”Pretīgas urīna un izkārnījumu smakas, orģijas, dzerstiņi un bļaustīšanās.” Rīdzinieki bezspēcīgi cīņā ar bezpajumtniekiem

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

0 Komentāru

Absolūts izmisums pārņēmis Lāčplēša ielas 113 nama iedzīvotājus, jo teritoriju mājas priekšā nu jau krietnu laiku apsēduši bezpajumtnieki. Uzslieta telts, smirdošas drēbes un neziņa, vai logu priekšā neizveidosies vesela kolonija. Ikdienas ainiņa, kuras vērotāji izmisumā vēršas pie “Bez Tabu”.

Bezpajumtnieku mītne ar zāli aizaugušajā laukumā uzradusies vasaras sākumā. Apkaimes iedzīvotāji zina teikt, ka tās iemītnieki pamatīgi iecienījuši uguns dziras lietošanu, kura notiek bieži. Kaimiņmājas iedzīvotājiem garām ejot, raisās ne tikai vemšanas reflekss, bet, protams, arī bailes par savu drošību. Kad attiecīgajā adresē, kopā ar Rīgas pašvaldības policiju, ierodas “Bez Tabu”, pārliecināmies, ka skats nav tas patīkamākais. Visur izmētātas drēbes, alkohola pudeles. Ir uzslieta telts, bet tā ir tukša.

Saruna ar apkaimes puikām

”Zēni: Viņi tur dzer un tamlīdzīgi.

Bez Tabu: Pa dienām viņi te nav?

Zēni: Ir. Diezgan bieži. Tagad nav.

Bez Tabu: Pašvaldības policiju kāds ir saucis?

Zēni: Jā. Es te dzīvoju, policiju te redzu gandrīz katru rītu”

Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Guntis Bērziņš skaidro, ka attiecīgajā adresē likumsargi jau ir bijuši. Cilvēkiem izskaidrots, ka viņi tur dzīvo nelikumīgi, izstāstīts, kur un kādu sociālo palīdzību viņi var saņemt, izteikts brīdinājums.

Guntis Bērziņš
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

”Ja personas ignorēs šo brīdinājumu, mums ir tiesības viņiem noformēt administratīvā pārkāpuma protokolu, uzlikt naudas sodu. Diemžēl, bet kā jau lielākajā daļā šādu gadījumu, personām nav oficiālu ienākumu, soda naudu piedzīt nav iespējams.”

Rīgā, pēc Rīgas domes Labklājības departamenta informācijas, ir ap astoņām nakts patversmēm, bezpajumtnieki vasaras laikā labāk izvēlas nakšņot svaigā gaisā. Zīmīgi, ka netālu no attiecīgās vietas ir viena no patversmēm. Bezpajumtniekus “Bez Tabu” uz vietas nesastop arī nākamās dienas rītā. Iespējams, ka viņi nakti pārlaiduši pie kāda cita. Lai kā nebūtu, pašvaldības policija ir sagatavojusi visus nepieciešamos dokumentus, lai vērstos pie zemes īpašnieka ar prasību teritoriju sakopt. Tas nozīmē, ka te nelikumīgi dzīvojošie cilvēki no pļavas pazudīs tikai tad.

Foto

0 Komentāru