Pretīgāk vairs nevar! No ”Cēsu gaļas kombināta” plūst asiņains strautiņš

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

2 komentāri

”Cēsu gaļas kombināta” žoga otrā pusē jeb privātmāju kvartālā atrodas kombināta attīrīšanas iekārtas, kas ir avārijas stāvoklī. Teritorijā redzams sārti iekrāsojies strautiņš, kura slāpes labprāt veldzē vārnu bari.

Pievakarē, kad tur viesojas Bez Tabu filmēšanas komanda, gaļas kombinātā turpinās rosība. Teritorijā redzami vairāki darbinieki, taču uzņēmuma vadība jau devusies mājup. Uzrunātais apsargs apstiprina, ka piekalnē esošās attīrīšanas iekārtas ir uzņēmuma pārraudzībā.

Netālu dzīvojošie cēsinieki apstiprina, ka strautiņš regulāri ir sarkanā krāsā. Brīžos, kad tas kļūst tumši sarkans, noprotams, ka kombināta teritorijā tiek nokauti kārtējie liellopi. Gar vecajām attīrīšanas iekārtām ved iecienīts pastaigu maršruts, tādēļ asins strautu pamanījuši daudzi cēsinieki.

Gunta
Pamanījusi sarkano strautiņu

Apkārtnē ir šausmīga smaka, ir vārnu bari. Var redzēt, ka tur asinis tek. Tās attīrīšanas iekārtas ir sabrukušas. Traki.

”Cēsu gaļas kombināta” juridiskā adrese ir Rēzeknē, tajā pašā ēkā, kur atrodas ”Rēzeknes gaļas kombināts”. Viens no Rēzeknes gaļas pārstrādātāju īpašniekiem ir čečenu izcelsmes uzņēmējs Bislans Abdulmuslimovs.

Cēsu uzņēmuma viedokli pauž realizācijas daļas vadītāja.

Ieva Jērcēna
“Cēsu gaļas kombināts” realizācijas daļas vadītāja

Kad lopiņi tiek kauti, asinis tiek savāktas speciālās mucās. Uz grīdām arī nopil asinis. Kad mazgā grīdas, tad ir asins piejaukums sārtā krāsa, kas pēc tam aizplūst lejā un nonāk kanalizācijā.

Valsts vides dienests pēc Bez Tabu aicinājuma ”Cēsu gaļas kombinātā” viesojies divreiz un saņēmis apliecinājumu, ka situācija tiks mainīta. Šī nav pirmā reize, kad uzņēmums šādā veidā grēkojis, taču līdz šim dienests aprobežojies ar pirksta pakratīšanu un to dara arī šoreiz.

Sarkanais strautiņš nonākot kanalizācijā, nevis vidē, taču uzņēmuma vadībai norādīts, ka nepieciešams veikt uzlabojumus.

Kombināta pārstāve I. Jērcēna norāda, ka decembra sākumā sāksies jaunu attīrīšanas iekārtu izbūve, kas atradīsies uzņēmuma teritorijā. Janvāra beigās tās plānots nodot ekspluatācijā.

2 komentāri