Prātam neaptverami! Jelgavā grūstošas mājas remonts jāfinansē pensionāriem!

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

34 komentāri

Būvniekiem darba pilnas rokas! Jaunbūves valsts teritorijā aug kā sēnes pēc lietus. Tās tiek nodotas ne vien ekspertu bruņotajai acij, bet arī pašu mājas iedzīvotāju vērtējumam. Jelgavnieki uzskata, ka viņu māja ir būvniecības kļūda. Iedzīvotāji ir nobažījušies par savu pajumti, jo pastāv risks, ka drīz jauna mājvieta būs jāmeklē veselam daudzdzīvokļu namam!

Plaisas jelgavnieka Jāņa māju apsēdušas jau vairāk nekā desmit gadu. Sākumā problēma likusies neliela, tomēr saņemtais ziņojums no Jelgavas Nekustamo īpašumu aģentūras licis uz situāciju paraudzīties citādāk.

SIA “Jelgavas NĪP” apstiprina, ka māja ir nonākusi aģentūras redzeslokā, tāpēc tai ir veikta tehniskā apsekošana. Eksperti brīdina, ka kāpņu telpas neesošajā mūra sienā ir radušies defekti. Sienās konstatēti izteikti vājinājumi un plaisas, kas liecina par sienu pakāpenisku sabrukšanu.

Lai nepakļautu māju avārijas draudiem, iedzīvotāji tika aicināti uz sapulci. Kopīgajā tikšanās reizē kvorumu savākt neizdevās, jo uz sapulci ieradās mazāk nekā puse mājas iedzīvotāju. Remonta finansējuma sadale tika atlikta uz nenoteiktu laiku.

Jelgavnieks Jānis mitinās mājas otrajā galā, kuru plaisas nav skārušas. Viņš sapulces apmeklē regulāri, taču tikai tāpēc, lai cīnītos par to, ka remontdarbu finansēšana netiktu piedzīta no mājas iedzīvotājiem. Jānis tic speciālistiem un uzskata, ka mājas sienā ir problēma, taču domā, ka finansējums būtu jāpieprasa vietējai pašvaldībai, no kuras iedzīvotāji atpirka savas pajumtes.

Jelgavas “NĪP” pauž neizpratni par iedzīvotāju attieksmi. No katra mājas dzīvokļa ir paredzēts iekasēt 150 eiro, kas aģentūras pārstāvjiem šķiet minimāla samaksa. Mājā ir 100 dzīvokļi, kas kopsummā ir 15000 tūkstoši eiro par remontdarbiem.

Viesošanās laikā pieaicinātais būvinženieris Juris Biršs aplūkoja māju un konstatēja, ka remontdarbi ir nepieciešami! Eksperts informēja, ka mājai ir nosliece uz sēšanos. Viens no mājas stūriem iet uz leju, un tas turpināsies tik ilgi, kamēr netiks veikta grunts pastiprināšana.

“Ar katru gadu kļūs sliktāk! Pagaidām šeit nav nekā bīstama, taču, ja nekas netiks darīts, māja var sabrukt!”

Būvniecības eksperts brīdina, ka stabila māja būs vēl 1-2 gadus, taču, ja nekas pa to laiku netiks izdarīts, sekas var būt arī dzīvībai bīstamas.

Foto

34 komentāri