Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

2 komentāri

Valsts policija (VP) ierodas nelielā apdzīvotā vietā Latgalē, kur, iespējams, tiek izgatavots un tirgots nelegālais alkohols. Ierodoties likumsargiem, vīrietis cenšas izliet alkoholu, tādējādi slēpjot noziegumu, tomēr policisti izņem teju 40 litrus kandžas starpprodukta.

1961. gadā dzimušais vīrietis dzīvo Krāslavas novada Raudovišķos. Viņa īpašumā VP veic kratīšanu, bet pirms tās vīrietis cenšas slēpt nozieguma pēdas.

“Vīrietis, manot policistu atnākšanu viņa privātajā teritorijā, sāka liet alkoholisko dzērienu kanalizācijā. Bet tik un tā kratīšanas gaitā tika izņemta kanna ar aptuveni 38 litriem šķidruma ar brāgai raksturīgu smaku un 3,5 litri šķidruma ar kandžai raksturīgu smaku, kā arī alkohola ražošanas ierīce. Saistībā ar notikušo Valsts policijā uzsākts kriminālprocess,” informē VP Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova.

Bez Tabu ierodas Raudovišķos bez informācijas, kurā viensētā dzīvo dziras izgatavotājs, tomēr ar kaimiņu palīdzību drīz vien izdodas to uzzināt. Vīrietis dzīvo bēdīga paskata koka mājā ar piegānītu apkārtni. Kaimiņi uzskata, ka tie, kuri dzer viņa dzīto kandžu, ir traki.

“Šeit tu labu Latgales mantu neatradīsi,” brīdina uzrunātais kaimiņš.

Bez Tabu izdzird namā iedzērušu vīriešu sarunas, tomēr uz klauvēšanos pie logiem un durvīm viņi nereaģē. Visbeidzot – pēc aptuveni pusstundas izdodas iekļūt namā. Taujājot diviem kungiem, kuri ir tiktāl piedzērušies, ka neorientējas laikā un telpā, kāpēc neatvēra durvis laicīgāk, viņi skaidro, ka klauvēšanos nav dzirdējuši, jo “mēs dzeram šņabi.”

Tiesa, šodien abi kungi mērojuši aptuveni 10 kilometrus līdz tuvākajam veikalam, lai tur iegādātos stipros alkoholiskos dzērienus, jo policija savu mantu iepriekš atņēmusi. Vīrieši ir tik ļoti apreibuši, ka Bez Tabu uztraucas, vai sastaptie divi suņi un kaķis tiek pienācīgi baroti.

Kungi gan mierina, ka ar dzīvniekiem viss esot vislabākajā kārtībā, un turpina dzert un smēķēt, atgūlušies gultā. Uz ieteikumu labāk nesmēķēt koka mājā, guļot gultā, viens no vīriešiem atbild: “Viss būs kārtībā!”

Saimnieks lūdz noķert kaķi, kurš skraida ārā, lai ar otru pārmērīgi iereibušo draugu būtu interesantāk pavadīt laiku. Tāpat uzstāj, ka nepieciešams, lai žurnālisti savā auto viņus aizved līdz veikalam, jo “mēs labprāt iedzertu.”

Kungi apstiprina, ka mājā likumsargi veica kratīšanu un atņēma kandžu, tomēr izvairās atbildēt, vai dziru arī tirgoja.

Savulaik VP atzina, ka ir bezspēcīga cīņā ar “točkām” Latgalē. Esot nepieciešams grozīt likumu un noteikt bargākus sodus par nelegālās dziras izgatavošanu un tirgošanu. Kamēr līdzšinējā likumdošana nebiedē apšaubāmas kvalitātes dziras tirgoņus, Bez Tabu vairākkārt veidojis stāstus par “točku” Daugavpilī.

Tāpat arī citviet Latvijā atklātas vairākas “točkas”. Tā, piemēram, Rēzeknē martā atrasta nelegālā alkohola ražotne, kurā likumsargi konstatējuši lielu daudzumu dziras – ap 500 litriem.

Foto

TOP komentāri

 • Valentina
  0 0 0

  Valentina

  Сразу могу ввести поправочку. Этот человек не торгует. Год рождения не верный. 40 литров там от родясь не было. В их состоянии, вылить и избавиться от содержимого он не мог, так как канализации там тоже от родясь не было.
  Остальные картинки подставные. В этом доме нет таких помещений с такими обоями. Темболее люди каторые сами пьют. Не будут продавать,потому что самим надо.
  За клевету можно в суд подать
 • Agrāk dzēru
  0 0 0

  Agrāk dzēru

  Nekad nespēlējieties ar alkoholu. Tas var iekost tieši tik spēcīgi.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl