Poltergeists Rīgas nama pagalmā! Veikti avārijas remotdarbi, bet neviens nezina, kas to darījis! 

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Absurda situācija izveidojusies Biķernieku ielā, kāds privātīpašuma saimnieks savā teritorijā ielaidis avārijas dienestu, lai novērstu ūdensvada plīsumu, kādēļ blakus esošā daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji palikuši bez ūdens. Avārijas situācija tika veiksmīgi novērsta, taču neviens nav uzskatījis par vajadzīgu izvest vecos materiālus un aizbērt izrakto bedri. Turklāt neviens nezina, kas remontdarbus veicis, vai Rīgā uzradusies kāda “spoku” avārijas brigāde, kas aiz sevis atstāj pamatīgu “šmuci” un pazūd bez vēsts? 

Jūlijā plīsa daudzdzīvokļu nama Biķernieku ielā ūdensvads, lai novērstu avārijas situāciju, darbu veicējiem bija nepieciešams iekļūt blakus esošajā privātīpašumā. “Mēs darbu veicējus ielaidām iekšā, jo, protams, ūdens tecēja, un avāriju vajadzēja novērst, mēs domājām, ka viss tiks sakārtots, bet palika pamatīga nekārtība,” raidījumam “Bez Tabu” stāstīja privātīpašuma saimnieks Valdis.

Pagājis jau mēnesis, un neviens par nekārtību pēc remontdarbu veikšanas neliekas ne zinis. “Jāaizber bedre, jāaizvāc betona kluči, akas atliekas un jānolīdzina zeme,” sašutumu neslēpa Valdis, kurš nezina, kur vērsties pēc palīdzības. Zvanījis Rīgas pašvaldības kapitālsabiedrībai SIA “Rīgas ūdens”, bet viņam atbildēts, ka bojājums noticis ārpus “Rīgas ūdens” atbildības zonas.

Valdis sazinājies arī ar daudzdzīvokļu mājas apsaimniekotāju, dzīvokļu īpašnieku kooperatīvo sabiedrību “Biķernieki 53”, un arī bez panākumiem. “Pacēla vīrietis, kurš bija ļoti neapmierināts, ka tas viss nav sakārtots, bet ar to arī saruna beidzās, es nesaprotu, ko darīt tālāk, kur meklēt kādu,” secināja Valdis.

Raidījums “Bez Tabu” pie daudzdzīvokļu mājas Biķernieku ielā satika kādu vīrieti, kurš nevēlējās filmēties, teica, ka neesot nama apsaimniekotājs, taču bija informēts par visu notikušo. Viņš norādīja, ka bez ūdens palika vairākas mājas un par to būtu jāatbild SIA “Rīgas ūdens”. Vīrietis bija pārliecināts, ka ūdensvads ir “Rīgas ūdens” atbildības zonā. “Viņiem vienkāršāk pateikt, ka tas nav mūsu, tas tagad ir jūsu. Pirms gada un piecdesmit gadiem bija, tagad nav,” stāstīja daudzdzīvokļu mājas iedzīvotājs.

Nekustamo īpašumu pārvaldīšanas speciālists Vitolds Peipiņš arī novērojis, ka “Rīgas ūdens” atradis veidu, kā samazināt darbu apjomu un izdevumus. “Tad, kad tiek slēgts līgums ar namu par ūdens piegādi, tad agrāk tā robeža bija līdz ar ūdens skaitītāju, tad ar mājas sienu, vēlāk ar pēdējo aku, un beigu beigās līdz maģistrālajam vadam, tādā veidā “Rīgas ūdens” izslēdz no sava apjoma veselu posmu darba,” komentēja Latvijas Nekustamā īpašuma pārvaldnieku asociācijas vadītājs Vitolds Peipiņš.

Šajā konfliktsituācijā jāsaprot, kura atbildības zonā (“Rīgas ūdens” vai daudzdzīvokļu nama) darbi tika veikti, un kurš nolīdzis avārijas dienestu. “Tā ir pakalpojuma kvalitāte, visas pretenzijas zemes īpašniekam ir jāizvirza organizācijai, kas šos remontdarbus ir veikusi,” norādīja Vitolds Peipiņš.

“Rīgas ūdens” pārstāvis Artūrs Mucenieks raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka tika saņemti zvani no vairākiem iedzīvotājiem, un speciālisti devās uz notikuma vietu, lai konstatētu situācijas apstākļus. Bojātais ūdensvads atrodas ārpus “Rīgas ūdens” apkalpes zonas, tas arī iedzīvotājiem tika izskaidrots. Artūrs Mucenieks noliedza, ka “Rīgas ūdens” vairāku gadu laikā “sašaurina” savu atbildības zonu: “To visu regulē Latvijas likumdošana, cik es zinu, tad pēdējo 20 gadu laikā atbildības zona nav mainījusies, un tā ir likumā atrunāta.”

Zvanot uz mobilā telefona numuru, kas norādīts internetā kā DzĪKS “Biķernieki 53” kontakttālrunis, atbildēja tas pats vīrietis, kuru raidījums “Bez Tabu” satika pie daudzdzīvokļu nama, taču viņš neesot apsaimniekotājs. Tajā dienā iedzīvotāji esot zvanījuši vairākiem avārijas dienestiem, un pat nezina, kāda kompānija īsti darbus veikusi, bet mājas pārstāvis norādīja, ka strādniekiem nemaz neesot bijusi piekabe, lai vecos materiālus aizvāktu.

Foto

2 komentāri