(Papildināts!) “Policists pielika spridzekli un gribēja nogalināt!” Rēzekni satricina baiss gangsterstāsts

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

11 komentāri

Rēzeknē nakts melnumā iedzīvotāja automašīnai piemontē spridzeklim līdzīgu priekšmetu. Aizdomīgas darbības ap spēkratu ievērojis, tā saimnieks pārsteidzis iespējamo ļaundari nesagatavotu un atpazinis viņā Valsts policijas amatpersonu.

Naktī no 12. uz 13. februāri rēzeknieša Jevgēnija ģimenes suns, atrodoties telpās, uzodis kustību ap ģimenes automašīnu, apvidus spēkratu, kas novietots trīs metrus no telpām, kur saimnieki nakšņojuši.

Suns uzmodinājis saimnieku Jevgēniju, kurš pietrūcies meties raudzīties pa logu, kur ieraudzījis vīrieti, kurš palīdis zem automobiļa. Spēkrata īpašnieks klusām tuvojies svešiniekam, kurš jau paguvis izlīst no automašīnas apakšas un devies atpakaļ uz savu transportlīdzekli, kas novietots ne tālāk par 100 metriem.

Iespējams, policists piemontē spridzeklim līdzīgu priekšmetu un aizmūk

Kad Jevgēnijs uzkliedzis “stāvi!”, svešinieks esot apjucis un sācis mukt, panākt viņu Jevgēnijam nav izdevies. Tomēr ievērojis, kā vīrietis bija ģērbies.

“Ar sievu atgriezāmies atpakaļ pie mūsu automašīnas, lai saprastu, ko viņš tur darīja. Kad es paskatījos apakšā zem automašīnas, redzēju, ka uz rāmja zem šofera sēdekļa piemontēts spridzeklis. Jau laikus izsaucām policiju. Tā ieradās, teicu, ka ar pamesto automašīnu atbrauca spridzinātājs.

Vīrietis, kurš no manis aizbēga, pat nebija aizslēdzis automašīnu, atstājot atslēgas aizdedzē. Kad policija atbrauca, policijas darbinieki sāka viens uz otru skatīties. Kad prasīju, kam pieder pamestā automašīna, viņi atbildēja, ka automašīna pieder kolēģim. To kolēģi sauc Sandris Jurčs,” stāsta Jevgēnijs.

Kolēģu – policistu bezdarbība?

Izsaukta arī Valsts policijas operatīvās grupas brigāde, no kuras viens pārstāvis nomontējis iespējamo spridzekli. Pēcāk Valsts policijas pārstāvis to fiksējis fotoattēlā. Vēlāk to aizvāca, ieliekot maisā, bet sapierus neviens nesauca. Jevgēnijs uzrakstījis iesniegumu, kurā aprakstījis iespējamo ļaundari, kurš, iespējams, ir Valsts policijas darbinieks.

“Tāpat es teicu, ka to pamesto automašīnu vajag pārbaudīt, visu fiksēt, jo tas taču ir pierādījums. Uz to viņi [policisti] teica, ka viņiem neesot tādu iespēju to izdarīt. Iedomājieties, viņi teica, ka viņiem tam neesot atļaujas. Vēlāk viņi aizbrauca,” atceras Jevgēnijs.

Pirms aizbraukšanas operatīvās grupas pārstāvis izņēmis atslēgas no pamestās ļaundara automašīnas. Jevgēnijs ar sievu devies atpakaļ mājās, kur no loga turpinājuši vērot atstāto spēkratu. Aptuveni pēc 20 minūtēm pie tā pieripojusi cita automašīna, no kuras izkāpušas divas personas.

“Aizskrējām pie automašīnas, kur prasījām viņiem, kas viņi tādi ir un ko šeit dara. Es atpazinu to vīrieti, kurš piemontēja spridzekli! Sandri Jurču! Kad es pavaicāju otrai personai, kas viņš tāds ir, negribēja to man paskaidrot. Kad mēs viņus sākām fotografēt un filmēt, viņi sāka nervozēt. Tas policists, kurš mani gribēja uzspridzināt, sāka taisnoties, ka atstājis automašīnu, jo beigusies degviela. Tomēr es taču viņu atpazinu, jo bija tieši tas pats, kurš muka pēc spridzekļa pievienošanas,” klāsta Jevgēnijs.

Rēzeknietis: “Roka roku mazgā”

Personu klātbūtnē Jevgēnijs atkārtoti izsaucis policijas ekipāžu, kuri pēc ierašanās arī neesot vēlējušies rīkoties atbilstoši situācijai:

“Viņi man teica: “Ko mēs varam izdarīt? Viņš ir augstāk stāvošs. Sandris taču ir kriminālpolicijas darbinieks, bet mēs parasti inspektori.” Teica, ka vienīgais, ko var darīt, ir pieņemt vēl vienu iesniegumu. Protams, es to uzrakstīju.”

 

Foto

Kad Jevgēnijs vaicājis policijas amatpersonai, iespējamajam vainīgajam, kā viņš grasās aizbraukt ar automašīnu, ja reiz operatīvās grupas darbinieks paņēmis atslēgas, vīrietis uzrādījis atslēgas, un Jevgēnijs atskārtis, ka tās ir tādas pašas, ko policisti iepriekš paņēmuši līdzi.

“Viņi atdeva atslēgas! Tur roka roku mazgā. Ja viņš būtu parasts noziedznieks, viņu savāktu. Bet, tā kā viņš ir policists, neviens viņu neaiztiek, parastais inspektors pat nevar “ieklepoties” viņa virzienā,” sašutis ir Jevgēnijs.

Papildināts!

Iespējams, izsekošanas ierīce, nevis spridzeklis

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova apstiprina, ka tonakt bijuši divi izsaukumi no Jevgēnija. Tāpat viņa skaidroja, ka atrastā ierīce “vizuāli nav līdzīga spridzeklim, bet gan elektrosakaru ierīcei.” Proti, iespējams, esot izsekošanas iekārta.

K. Belova informē, ka uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 14. nodaļas “Noziedzīgi nodarījumi pret personas pamattiesībām un pamatbrīvībām”. Aizdomās turamo pagaidām neesot.

Jevgēnijs, kura automobilim piestiprināts vīstoklis, uzskata, ka pretlikumīgās darbības skaidrojamas kā atriebība. Dažas dienas iepriekš viņu esot pratinājuši policisti, jo kādai personai, iespējams, arī bijušajai Valsts policijas amatpersonai, nozagta traktortehnika 80 000 eiro apmērā. Zādzībā tehnikas īpašnieks esot vainojis Jevgēniju, tomēr viņš savu vainu noliedz.

“Viņi, [Rēzeknes policisti], cenšas palīdzēt citam bijušajam policistam, tāpēc ložņāja gar manu automašīnu,” skaidro Jevgēnijs, kurš ir pārliecināts, ka vietējie likumsargi ir saistīti ar kriminālo pasauli.

11 komentāri