Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri

Pēc velosipēda zādzības cietusī persona pēc palīdzības vēršas Valsts policijā, kur atsaka ierosināt krimināllietu. Divriteņa meklēšana ir uz divu sieviešu pleciem, bet likumsargi tai pašā laikā atpērkas, lai par viņiem nesūdzētos priekšniecībai, ziņo Bez Tabu skatītāja.

Aprīļa sākumā Lindas meitai pie studentu viesnīcas nozaga velosipēdu. Tā īpašniece uzreiz vērsās policijā, Rīgas Kurzemes iecirknī, rakstot iesniegumu par zādzības faktu, bet tās pašas dienas pēcpusdienā jau tika pieņemts lēmums nerosināt krimināllietu.

Valsts policijā skaidro, ka kriminālprocess nav uzsākts, jo velosipēda īpašniece nav vēlējusies atzīt sevi par cietušo un pati atteikusies no vēlmes rosināt kriminālprocesu, kas esot lasāms iesniegumā. Tomēr velosipēda saimniece informē, ka likumsargi viņai esot ieteikuši nelūgt ierosināt kriminālprocesu, jo Valsts policijas darbinieki esot teikuši, ka tam neesot jēgas, jo velosipēdu nevarēšot atrast, ņemot vērā, ka tas pat nav reģistrēts datubāzēs un marķēts.

Linda
divriteņa saimnieces māte

Viņa pat to iesniegumu nerakstīja, policisti to uzrakstīja viņas vietā, meita tikai parakstīja. Skaidrs, ka policisti negrib darīt savu darbu, apgrūtinot sevi ar velosipēda zagļa meklējumiem.

Valsts policijas Rīgas Kurzemes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka vietnieks Didzis Matīss, komentējot pārmetumus, teic, ka “nav pareizais moments interpretēt abu pušu viedokli. Ir kompetentas iestādes, kuras pārbaudīs mēs esam darījuši kaut ko nepareizi.”

Kamēr policija it kā meklē, cietušās divriteni atrod pašas

Lai gan kriminālprocess par velosipēda zādzību netika uzsākts, tomēr policija izsludināja minamo meklēšanā. Velosipēda saimniece un viņas māte uzskata, ka tā ir vien darba imitācija. Taujājot, kā tika meklēts nozagtais divritenis, Valsts policijas pārstāvis D. Matīss norāda, ka nedrīkstot atklāt policijas operatīvā darba metodes.

Arī velosipēda īpašniece un viņas māte uzsāka meklēšanu, kura atšķirībā no likumsargu vainagojās panākumiem: uz sludinājumu portālā ievietoto vēsti par nozagto divriteni atsaucās persona, kura minamo bija atradusi pamestu uz ielas bez gaisa riepā. Abas puses sarunāja tikšanos, kurā velosipēdu paredzēts atdot īpašniecei.

Policija neierodas uz sarunāto tikšanos ar velosipēda atradējiem Linda stāsta, ka vēlējusies, lai tikšanās laikā klāt esoši ir arī Valsts policijas darbinieki:

Es zvanīju policijai un teicu, ka bērnu vienu nelaidīšu, jo nav zināms, kas tur atnāks. Turklāt, ja reiz velosipēds vismaz formāli ir meklēšanā, būtu tikai loģiski, ja policija piebrauc un fiksē atrašanas faktu. Tāpat varēja piefiksēt to cilvēku datus, lai pārbaudītu, vai viņi varēja būt tie, kuri nozaga velosipēdu. Protams, visvairāk uztraucos par meitas drošību, bet sākotnēji man atbildēja: “Kundze, policija nav miesassargi!” Teica, lai meita pati brauc un savāc savu riteni.

Tomēr mātes uzstājība lika policijai mainīt nostāju, proti, likumsargi apņēmās ierasties sarunātajā vietā un laikā, ko apliecina arī ierakstītā saruna ar likumsargiem. Tomēr policija neesot ieradusies, ziņo Linda.

Atpērkas, lai par policistu bezdarbību neziņotu priekšniecībai

Par laimi, velosipēdu saimniece tikšanās laikā atguvusi bez starpgadījumiem, samaksājot atlīdzību 10 eiro apmērā. Tomēr meitenes māte Linda bija noskaitusies par likumsargu bezdarbību, tāpēc devusies taisnā ceļā un Rīgas Kurzemes iecirkni, lai rakstītu sūdzību. Tur viņu sagaidījis policists, kuram pārmetumi esot šķituši kā joks, stāsta Linda.

“Es viņam teicu, ka policisti ir valsts amatpersonas, valsts sejas. Viņš man pateica: “Man vienalga!” Viņam, redz, esot trīs mēneši līdz pensijai. Es viņam teicu, ka noraušu kādu medāli uz atvadām, bet viņš teica, ka viņam neko nevarot izdarīt. Viņš tur vienkārši atsēž savas dienas,” par komunikāciju ar likumsargu Linda.

Sievieti visvairāk šokējuši turpmākā komunikācija. Proti, policists piedāvājis atpirkties, lai sieviete nerakstītu sūdzību.

“Viņš man prasīja, cik mēs samaksājām kompensācijā velosipēda atradējam. Prasīja: “Gribat es jums atdošu to naudu?” Es tā kā pa jokam atbildēju, lai atdod. Viņš aizgāja pie kolēģiem un atnāca ar diviem piecīšiem. Viņš man samaksāja, lai nerakstu sūdzību. Tā es arī aizgāju, bet nu apsveru domu doties pie galvenā policista Inta Ķuža.”

Ja šāda likumsargu rīcība un bezdarbība tiks pierādīta, tā atzīstama par nekorektu, skaidro Valsts policijas pārstāvis D. Matīss, kurš apņemas rosināt dienesta izmeklēšanu.

Foto

TOP komentāri

 • ss
  +5 +4 -1

  ss

  Kas par absurdu....
  Policija tiešām nav miesassargu uzņēmums.
  Šis ir sievietes subjektīvais viedoklis, ka darbinieks vēlējās atpirkties, lai nerakstītu sūdzību/iesniegumu. Vispār sūdzības iesniegt var pat caur netu, neizejot no mājām....
 • Aldis
  +1 +1 0

  Aldis

  bet shitaa mamasha nav skaidrs ko gribeja pateikt, kaut kaads murdzisks sviests
 • Aldis
  +1 +1 0

  Aldis

  nu mentu slawa jau iet pa priekshu, nesaku,ka visi ir suu--i. bet, piemeeram, djobelees musari piesedz slkawas,ierosina fiktiwas lietas,nem kaapostu lai iistos kryminalprocesus aizmuguriski izbeigtu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl