Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

40 komentāri

Augsta ranga Valsts policijas Tukuma iecirkņa amatpersona ilgstoši izmanto dienesta automašīnu privātām vajadzībām, ziņo Tukuma iedzīvotājs. Bez Tabu saņem informāciju arī par citiem iespējamiem likumsargu pārkāpumiem Tukumā.

Tukuma iedzīvotājs, kurš vēlas palikt anonīms, Bez Tabu redakcijā iesūta foto un video materiālus, kuros redzams, ka pie daudzdzīvokļu mājas novietota Valsts policijas (VP) automašīna. Identiska situācija iemūžināta vairākas dienas pēc kārtas. Spēkratu pie savas dzīvesvietas novieto VP Tukuma iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Māris Trēde.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā stāsta tukumnieks, likumsargs ar auto dodas no darba uz mājām un otrādi, katrreiz atstājot auto pie mājas, spēkrats tur novietots arī brīvdienās, kas arī iemūžināts. Turklāt arī brīvdienās likumsargs ar to pārvietojoties.

”Viņš tā dara kopš es te dzīvoju, kādus četrus gadus! Gan brīvdienās, gan darba dienās. Nepārtraukti. Sestdienās, svētdienās arī stāv. Tas vispār ir “nonsenss”, es uzskatu! Ir redzēts, ka kaut kur brīvdienās arī brauc. Un pagājušajā piektdienā ap pusnakti mājās atbrauca,” par novēroto stāsta Tukuma iedzīvotājs.

Policists: Auto man ir “piestiprināts”

Sastapts Tukuma iecirknī, VP amatpersona Māris Trēde vairās runāt atklāti kameras priekšā, bet skaidro, ka auto viņam ir ”piestiprināts”, nenoliedz, ka četrus gadus katru dienu brauc no mājām uz darbu (trīs kilometru attālums) un otrādi.

”Pie mājas katru dienu stāv. Esmu nodaļas priekšnieks. Kā es to automašīnu varētu izmantot privātām vajadzībām, ja tā ir trafarēta? Netiek izmantota, un nav tāda vajadzība. Tā man ir ”piestiprināta” dienesta vajadzībām. No rīta iekāpju pie mājas automašīnā, atbraucu uz darba vietu. Vakarā beidzu darbu, braucu mājās, nolieku. Piektdien biju mājās vēlu, ap vieniem naktī, jo biju reidā,” stāsta policists M. Trēde.

Arī VP Tukuma iecirkņa un Māris Trēdes priekšnieks Janeks Bahs apstiprina – padotajam atļauts novietot spēkratu pie dzīvesvietas:

”Ir atsevišķi amati un dienesta specifika, kas pieprasa būt gatavam jebkurā diennakts laikā ierasties dienesta vietā. Ir pavēles, ar kurām var noteikt, kur atradīsies automašīnas. Katrai automašīnai ar pavēli ir noteikta stāvvieta.

Tā var būt vai nu dienesta vietā, vai ārpus tās. Konkrētajā gadījumā automašīnai stāvvieta ir noteikta šajā [Māris Trēdes dzīvesvietas] adresē. Tas tiek darīts, lai amatpersona varētu ātrāk ierasties notikuma vietā.

Jāierodas slepkavību, sevišķi smagu noziegumu vietās. Tas ir arī viens no mobilitātes pamatprincipiem. Valsts policija strādā, lai būtu pēc iespējas mobilāka saistībā ar globālajiem apdraudējumiem. Arī šis ir gadījums, kad atsevišķam personu lokam jāreaģē jebkurā brīdī.”

VP ziņo, ka patlaban šādas atļaujas piešķirtas vairāk nekā simts VP amatpersonām, kurām atļaujas piešķiršana rūpīgi izvērtēta speciāli veidotā komisijā. Tajā vērtē amatpersonas dienesta specifiku un pamatojamību šādas atļaujas nepieciešamībai. Jāatzīmē, ka arī pēc tam, kad atļauja saņemta, tāpat tiek veikta auto izmantošanas pamatojamības kontrole, lai nepieļautu izmantošanu personiskām vajadzībām.

Tumuka iedzīvotājs: Automašīnā vadā bērnus un deju kolektīva dalībniekus

Sižeta tapšanas gaitā ar Bez Tabu sazinās cits anonīms Tukuma iedzīvotājs, kurš ziņo, ka arī iecirkņa priekšnieks Janeks Bahs, iespējams, ir negodprātīgs un uzskaita citus iespējamos pārkāpumus.

”Varu piebilst, ka ne jau tikai šis kungs [Māris Trēde] brauc ar valsts auto kā ar privāto. Pats šefs [Janeks Bahs] arī brauc ar zilu VW busiņu, kā ar privāto, jau gadiem. Ved bērnus uz skolu, pats brauc uz mēģinājumiem. Brīvdienās pilnā busā veda sava deju kolektīva dalībniekus uz koncertiem.

Interesanti arī, ka automašīnām, ar kurām ierindas policisti ikdienā strādā, mēneša beigās nepietiek degvielas, bet šefi brauc kā grib, katram pa 200-300 litriem degvielas mēnesī. Ir arī divi kolēģi, kuri katru dienu ar dienesta auto brauc no Jelgavas un atpakaļ,” ziņo iedzīvotājs.

Sūdzību par Tukuma iecirkņa priekšnieku Bez Tabu pārsūta arī VP. Vaicāta, vai informācija tiks ņemta vērā un tiks uzsākta dienesta pārbaude, VP sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Jurēvica teic, ka, lai uzsāktu pārbaudi, nepietiek ar to, ka žurnālists dara zināmu par iespējamiem pārkāpumiem.

 

 

”Ja anonīmā ziņotāja rīcībā ir kādi fakti, kas to apliecina, aicinām nekavējoties vērsties pie Zemgales reģiona pārvaldes priekšnieka ar iesniegumu, tajā norādot visu ziņotāja rīcībā esošo informāciju.

Diemžēl šobrīd nevaram komentēt faktu, kas nav Valsts policijas rīcībā, tādēļ aicinām par to ziņot. Policija pārbaudīs iesniegumā minētos faktus un attiecīgi reaģēs,” informē VP pārstāve I. Jurēvica.

Foto

TOP komentāri

 • kolēģe
  +8 +5 -3

  kolēģe

  Man tik viens komentārs....
  Reizēm tomēr ir ļoti svarīgi 'kurš sūdzas'!:) Šajā gadījumā izskatās, ka tie ir dārgie kolēģīši, kuri, pateicoties esošai priekšniecībai, ir bijuši spiesti aiziet uz citiem iecirkņiem, kur attiecībā uz kukuļņemšanu un citām puspelēkām darbībām piever acis...Vēl gan darba iecirknī daudz!
 • bet jēkabpilī
  +4 +4 0

  bet jēkabpilī

  jau tas pats. sievas ved uz darbu, bērnus uz dārziņu, skolu pulciņiem. Brīvdienās arī pie lielveikala redzēti taka tā jau ir visur!!!
 • Ninele Leleviča

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl