Policija piespriež 140 eiro lielu naudas sodu! Ūdensmotocikla iznomātājs noklusē būtisku informāciju

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

14 komentāri

Raivo nedēļas nogalē nolēma kopā ar ģimeni izklaidēties, tādēļ kolektīvās iepirkšanās portālā iegādājās kuponu braucienam ar ūdensmoci un taisnā ceļā devās uz Mežaparku.

Šoreiz izvēle bija par labu braucienam ar ūdensmotociklu Ķīšezerā. Nomas punkta pārstāvis norādījis, ar kuru ūdensmotociklu Raivo jābrauc. Viņš uz tā uzsēdās kopā ar bērnu un uzsāka braucienu, taču jau pēc pavisam īsa brīža brauciens bija jāpārtrauc.

Ķīšezerā dežurējošie Valsts policisti ar patruļkuģi piebrauca pie atpūtnieka, lai pārbaudītu dokumentus. Izrādījās, ka Raivo nav ieguvis atpūtas kuģa vadīšana tiesības. Galu galā, tika izrakstīts pārkāpumu protokols un vēlāk pieņemts lēmums Raivo sodīt ar 140 eiro lielu naudas sodu par atpūtas kuģa vadīšanu bez attiecīgām vadīšanas tiesībām. Latvijas administratīvo pārkāpumu protokols paredz šāda pārkāpuma gadījumā piespriest naudas sodu no 140 līdz 210 eiro.

Foto: ARTŪRS ŠPAKS, BEZ TABU

Raivo
Saņēmis sodu par izklaidi

Es nezināju, ka nepieciešamas šādas tiesības. Arī pakalpojuma sniedzēja noteikumos neviens vārds par to nebija minēts. Saņemot ūdensmotociklu, neviens nevaicāja, vai man vispār ir tāda apliecība. Kad nomā automašīnu, ir jāuzrāda autovadītāja apliecība! Šis iznomātājs noklusēja būtisku informāciju.

“Bez Tabu” veic eksperimentu un ar nomas punkta īpašnieku sazinās telefoniski. Viņš sarunā norāda, ka nav nepieciešamas iepriekšējās iemaņas, līdzi varot paņemt ūdeni un jaku, ja pēc brauciena kļūst vēsāks, taču nesaka nevienu vārdu par nepieciešamajām tiesībām.

 

Pēc brīža zvanām vēlreiz un uzdodam jau konkrētu jautājumu, vai nepieciešamas tiesības. No sarunas noskaņas var noprast, ka bez tām var tīri labi iztikt: ”Nē, nu… es saku… Jūs jau braukt varat!”

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve Santa Zarāne norāda, ka to var uzskatīt par patērētāju maldināšanu, ja pakalpojuma sniedzējs noklusējis būtisku informāciju, kā rezultātā klientam rodas zaudējumi. ”Šādā gadījumā var vērsties tiesā pret uzņēmumu par zaudējumu piedziņu,” atklāj Zarāne.

“Bez Tabu” nepieteiktā vizītē apmeklē nomas punktu Ķīšezerā. Tur sastopam īpašnieku Rihardu Akmentiņu, kurš norāda, ka, veicot rezervāciju mājaslapā, jāieliek ķeksītis par Latvijas likumdošanas ievērošanu. Tiesa, ne “Bez Tabu” komandai, ne Raivo netika norādīts, ka jāaizpilda rezervācija tiešsaistē, pietika ar telefonisku vienošanos.

Rihards Akmentiņš
Iznomā ūdensmotociklus

Zvanot es tajā brīdī neinformēju. Kad uz vietas atnāk, ja tā tajā brīdī nav bijusi “online” reģistrācija, tas tajā brīdī tiek izskaidrots un prasīts, vai ir tiesības. Bet, tā kā viņš jau tajā brīdī visu ir apstiprinājis un tajā brīdī ir samaksājis, mēs mēģinām maksimāli ātri apkalpot tajā brīdī.

Tikai pēc Raivo sūdzībām kolektīvās iepirkšanās portālā tika norādīts, ka nepieciešamas tiesības, lai brauktu ar ūdensmotociklu. Nomas punkta rīcībā ir trīs ūdensmotocikli. Ja braucieni tiks atļauti tikai tiem, kuriem ir atbilstošas tiesības, uzņēmumam strauji samazināsies ienākumi.

Valsts policijas sniegtā informācija liecina, ka šogad sodīti trīs ūdensmotociklu vadītāji, kuriem nav atbilstošu tiesību, viens no tiem ir Raivo. 2018. gadā par šādu pārkāpumu sodīti 11 braucēji.