Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

71 komentārs

Pieklājīgs, jauns vīrietis, kurš pārvietojas ar “BMW” markas automašīnu, pieklauvējis pie Pārdaugavas iedzīvotājas Initas namdurvīm, uzdevies par pašnodarbinātu personu Daini un piedāvājis saremontēt mājas jumtu.

Kad tas nokrāsots, piedāvājis arī nomainīt logus. Sacījis, ka logi būs nekavējoties, mašīna ar tiem jau ir ceļā, ļoti izdevīgs piedāvājums, vajagot vien ātri samaksāt 700 eiro. Inita piekritusi, jo logi tiešam bija vajadzīgi. Vīrietis runājis tik pārliecinoši, ka neesot bijis iemesla neticēt.

Paņēmis naudu, taču logu joprojām nav un naudas arī. Tas noticis pirms gada. Vīrietis, kas uzdevies par Daini, telefonsarunās allaž solījies naudu atdod. Ik reizi minot kādu nelaimi, kas atgadījusies ar viņa ģimenes locekļiem, kālab nevarot logus nomainīt vai naudu atdot.

Inita noskaidrojusi, ka Dainis patiesībā nav Dainis, bet Dairis Ābols. Meklējot par viņu informāciju internetā, atrada gan viņa fotogrāfiju, gan citu apmānīto bēdu māsu un bēdu brāļu stāstus ar līdzīgiem gadījumiem un brīdinājumus, lai uzmanās no vīrieša, kurš sevi dēvē gan par Daini, gan par Dairi Ābolu, gan Daini Puriņu utml.

Raidījums Bez Tabu sazinās arī ar citiem cietušajiem, gan ar Andri, gan pensionāru Oļģertu, kura privātmājai Dainis jeb Dairis Ābols arī piedāvājis salabot jumtu, to nav izdarījis, bet, pārliecinoši stāstot, izvilinājis no pensionāra 500 eiro un vēl automašīnu, kuras tirgus vērtība arī 500 eiro.

Izrādās, Dairis Ābols darbojas arī interneta vidē un uzrunā sievietes iepazīšanās portālos. Kāda sieviete stāsta, kā viņš pārliecinājis viņu aizdot 15 tūkstošus eiro. Sieviete pat paņēmusi kredītu, lai viņam naudu aizdotu. Pēc tam, kad kādu laiku bija pazīstami un vīrietis ieguvis sievietes uzticību, ļoti pārliecinoši stāstījis, kāda nelaime viņu piemeklējusi, lūdzis uz īsu brīdi aizdot naudu, solījies nekavējoties atdot, taču naudas kā nav, tā nav.

Sieviete bija izmisumā un sākusi pati savu izmeklēšanu, jo policija nesteigusi palīgā nedz viņai, nedz citiem cietušajiem, kas arī uzrakstījuši ziņojumus kārtībsargiem.

Noskaidrojusi, ka ir vismaz 40 cilvēki, ar kuriem pati sazinājusies, kas cietuši no personas ar vairākiem vārdiem, viņas gadījumā – Daira Ābola.

Pats jaunais vīrietis gan viņai, gan citiem, no kuriem izvilinājis naudu, stāstījis, ka soda nebaidās, jo viņam ir pazīšanās gan policijā, gan tiesā. Cietušie lēš, ka tas tā arī varētu būt, jo kā gan citādi gadiem ilgi viņš staigā nesodīts un turpina mānīt cilvēkus?!

Valsts policijas pārstāve atzīst, ka minētā persona ir meklēšanā un pagaidām neesot izdevies viņu aizturēt. Sola, ka sāks rīkoties aktīvāk un apvienos kriminālprocesus, kas ir uzsākti daudzos Latvijas policijas iecirkņos – tā būšot vieglāk notvert rokās aizdomās turamo, kurš darbojas ar dažādiem vārdiem.

Aicina nebaidīties un arī citus, kas iekrituši viņa solījumu lamatās, rakstīt iesniegumu policijai, jo vairāk iesniegumu, jo vairāk pierādījumu pret viņu.

TOP komentāri

 • Zigis
  +40 +38 -2

  Zigis

  Cik tizlai jābūt lai aizdotu 15 tūkstošus nepazīstamam cilvēkam??? Pat pāris simtus nevienam nedotu!
 • Filips Līcis

  Filips Līcis

  Nav saprotams ,kas domāts virsrakstā ,ar jautājumu ,,POLICIJA GUĻ ? Vai tad policijai
  ir jāstāv klāt pie visiem dundukiem ,kuri naudu dāvā pa labi un pa kreisi ?
 • Margarita
  +24 +19 -5

  Margarita

  Nu jāāāāāāāāā ...... tas ir ŖŪDĪTS AFĒRISTS. Padzīvojot Skrīveros nevien vien cilvēciņu piekrāpis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl