Policija desmit mēnešus nespēj izlabot elementāru kļūdu. Cieš ģimene Bauskā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

0 Komentāru

Pagājušā gada vasarā Daigas ģimene Beļģijā iegādājās automašīnu. Pārdevējs uzrādījis talonu par derīgu tehnisko apskati, taču, spēkratu pārvedot uz Latviju, CSDD nodaļā paziņots, ka automašīna izsludināta meklēšanā.

”Bez Tabu” jau ziņoja par radušos kļūdu, kā rezultātā automašīnu nedrīkstēja ikdienā izmantot.

Lietā nekavējoties iesaistīti arī Valsts policijas Bauskas iecirkņa darbinieki, kuri spēkratu konfiscēja. Tikai pēc 3 mēnešiem dzelzs rumaks tika atdots jaunajiem īpašniekiem un noteikts, ka, visticamāk, automašīna nav zagta. Ar to gan ģimenes nedienas nebeidzās, jo CSDD nodaļā joprojām nebija iespējams automašīnu piereģistrēt.

Tā vietā, lai ikdienā izmantotu jauno automašīnu, tā tika novietota pagalmā, lai pacietīgi gaidītu, kad tiks dota zaļā gaisma numurzīmju saņemšanai. Lietā iesaistījās arī Valsts policijas Starptautiskās pārvaldes darbinieki, kuri sazinājās gan ar kolēģiem Polijā, kur automašīna izsludināta meklēšanā, gan Vācijā.

Pēc ”Bez Tabu” tikšanās ar Starptautiskās pārvaldes vadītāju, pārvaldes darbinieki atkārtoti sazinājās ar ārvalstu kolēģiem, kā arī regulāri pārbaudīja starptautisko sistēmu, noskaidrojot spēkrata statusu.

Nepilnus 3 mēnešus pēc ”Bez Tabu” sižeta jeb 10 mēnešus pēc automašīnas nopirkšanas Beļģijā ģimene beidzot saņēma priecīgu vēsti no likumsargiem.

Daiga
PRIECĪGA PAR JAUNO AUTO

”Mums zvanīja īsi pēc 1. aprīļa un teica, ka varam reģistrēt mašīnu. Nodomāju, ka tas ir joks. Aizgāju uz CSDD un joprojām mašīna bija izsludināta meklēšanā. Ticība jau bija zudusi.”

Pēc dažām dienām no policijas saņemts atkārtots zvans, ka nu spēkrats vairs neatrodas meklēšanā. Īsi pēc tam Daigas ģimene atkārtoti devusies uz vietējo CSDD nodaļu, kur sen gaidītā vēsts apstiprināta.

Ģimene beidzot pēc 10 mēnešu pacietīgas gaidīšanas oficiāli drīkstēja reģistrēt automašīnu un izmantot savām ikdienas vajadzībās.

Valsts policijas Starptautiskās sadarbības pārvaldes vadītājs Māris Geida atzīst, ka Polijas likumsargi nav atvainojušies par pieļauto kļūdu, kā arī neinformēja Latvijas kolēģus par automašīnas izņemšanu no starptautiskajā meklēšanā izsludināto spēkratu saraksta. To pamanījuši Latvijas Valsts policijas darbinieki.

Foto

0 Komentāru