“Policija bubina, bet nav jau tik traģiski!” “Bļitkotājus” Jēkabpilī nebiedē šaubīgais ledus un sodi

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

4 komentāri

Pirms dažām dienām, 12. janvārī, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta darbinieki no ezera Kuldīgas novadā izcēluši šogad pirmo noslīkušo zemledus makšķernieku. Vairākās pašvaldībās darbojas aizliegums atrasties uz ūdenstilpju ledus, tomēr tas neattur zemledus makšķerniekus riskēt. ”Bez Tabu” apzina situāciju Jēkabpilī, kur bļitkotāji labprāt izaicina likteni.

Vairākās pašvaldībās, piemēram, Rīgā, Daugavpilī un Jēkabpilī, šoziem aizliegts kāpt uz visu, citviet atsevišķu publisko ūdenstilpju ledus. Atbilstoši Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa normām par prasības neievērošanu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz 70 eiro. Savukārt personām, kas aizlieguma periodā uz ledus atradīsies manāmā reibuma stāvoklī, jārēķinās ar garantētu naudas sodu no 15 līdz 100 eiro apmērā.

Jēkabpilī riskē

”Bez Tabu” Jēkabpilī novēro vairākus brašuļus, kuri, spītējot aizliegumam, kāpj uz ledus.

”Pirmoreiz šogad uz ledus uzkāpu 29. novembrī. Ledus bija daudz maz normāls, bet jāstaigā ar vergu un jāpārbauda izturība, jo vienā vietā ledus ir plānāks, citā – biezāks,” par staigāšanu pa ledu stāsta bļitkotājs Artis.

Artis, iebāžot roku āliņģī, demonstrē, ka ledus biezums konkrētajā vietā ir vairāk nekā 10 centimetru, bet piebilst, ka pavisam netālu tas ir krietni plānāks.

”Visur te ir straumes, tepat arī. Ir aizliegts kāpt uz ledus. Policija atnāk, pabubina, bet nav jau tik traģiski. Citus gadus ir redzēti āksti, kuri ielūzt. Ir nācies arī glābt viņus. Kad jūt, ka ledus ir švaks, ņem līdzi šņori un divus āķus,” par zemledus makšķerēšanas riskanto pusi stāsta Artis.

Glābēji: Atrasties uz ledus ir bīstami!

Aizliegums kāpt uz ūdenstilpju ledus ir pamatots, brīdina Dzintars Cvilkovskis, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Jēkabpils daļas vadītājs.

 
Dzintars Cvilkovskis
VUGD Jēkabpils daļas vadītājs

Ledus kārta izveidojas nevienmērīgi. Pie krasta tā var būt biezāka, vidū – plānāka. Līdz ar to atrasties uz ledus ir ļoti bīstami. Ūdenstilpēs, kuras ir straujas, ledus ir plānāks. Pie tiltiem, krūmājiem, niedrēm ledus arī ir plānāks.

 

Šoziem līdz šim VUGD Jēkabpils glābējiem nav nācies glābt ledū ielūzušus cilvēkus. Savukārt sestdien, 12. janvārī, VUGD darbinieki no ezera Kuldīgas novadā izcēluši šogad pirmo noslīkušo zemledus makšķernieku, informēja VUGD.

4 komentāri