Pokrova kapos mistiski pazūd kapu kopiņa. Tuvinieki šokā

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

1 komentārs
Pokrova kapos mistiski pazūd kapu kopiņa. Tuvinieki šokā

Andris ieradies Pokrova kapos Rīgā un nespējis noticēt savām acīm, vecvecvecāku kaps nolīdzināts līdz ar zemi. Nav ne kapa apmales, ne piemiņas plāksnes.

Pokrova kapi Rīgā ir gana ekskluzīvi. Tajos veikti apbedījumi jau kopš cara laikiem, un šajos kapos atdusas daudz slavenu cilvēku, tostarp aktrise Vija Artmane. Pokrova kapos apbedīti arī Andra senči. Viņu kapu kopiņa mistiski pazudusi.

Andrim ir pat fotogrāfija, kas apliecina, ka tuvinieku kapavieta bija labi saglabājusies, neņemot vērā, ka viņi apbedīti vairāk nekā pirms simts gadiem. Tuvinieku atdusas vietu kopis.

Kapavieta pirkta 1897. gadā. Ir visi nepieciešamie dokumenti par tās saglabāšanu. Andris godīgi apmaksājis visus atsūtītos rēķinus. Pēdējais bijis šā gada 2. janvārī.

Lai tikai saglabātu piederīgo mūža māju vietu, katru gadu maksājis 62 eiro. Cerējis, ka par šo naudu vismaz kāds kapavietu pieskatīs, lai nepazūd, taču tā pazuda.

Likvidēt kapu savu piekrišanu neesot devis, un viņam neviens to neesot lūdzis.

Pokrova kapu pārvaldnieks Viktors Smirnovs rausta plecus neziņā, jo arī viņam nav versiju, kas varēja atgadīties ar kapu kopiņu un kurš to nolīdzinājis?

Viktors Smirnovs
Pokrova kapu pārvaldnieks

Teorētiski mēs varētu nojaukt kapa apmali, ja nav piederīgo vai tā kļuvusi nederīga. Ir līdzīgas kapavietas, tās neviens neaiztiek. Man ir grūti pateikt, kur tā palikusi. Mēs to neņēmām.

Nav svarīgi, kas ir noticis. Es par visu atbildu. Mēs esam gatavi pasūtīt jaunu kapu apmali un to apmaksāt.

Pārvaldnieks piebilst, ka ir gatavs atjaunot ne tikai apmales, bet arī plāksni ar aizgājēju vārdiem, dzimšanas un miršanas datiem, lai nelaiķi nerādītos sapņos un miers kapos.

Šo lietu drīzumā sāks šķetināt policija, jo Andris ir vērsies ar iesniegumu par kapavietas apgānīšanu un ir uzsākts kriminālprocess.
1 komentārs