Plus 48 grādu karstums, mitrās salvetes un pusotrs litrs ūdens maiņā – pie “Bez Tabu” vēršas izmisuši “Rīgas satiksmes” tramvaju vadītāji

Maija Kuzņecova

Autors: Maija Kuzņecova

Bez Tabu žurnāliste un digitālā satura redaktore

56 komentāri
Plus 48 grādu karstums, mitrās salvetes un pusotrs litrs ūdens maiņā – pie “Bez Tabu” vēršas izmisuši “Rīgas satiksmes” tramvaju vadītāji
LETA

Karstā augusta dienā “Bez Tabu” saņem zvanu no piektā maršruta tramvaja vadītāja. Izmisīgs lūgums pēc palīdzības, jo darba apstākļi šādā svelmē nav izturami – plus 48°C grādu karstums, pusotrs litrs ūdens maiņā, tikai trīs tualetes maršrutā un higiēnas ievērošanai mitrās salvetes.

Tramvaja vadītājs gan vēlējies palikt anonīms, jo, kā pats zvana laikā stāsta, “slēdzot līgumu ar uzņēmumu, parakstīti dokumenti, kas liedz par darba specifiku ziņot “pa tiešo” medijiem”.

Piektā maršruta tramvaja vadītājs
vēlējies palikt anonīms

“Ļoti lūdzam, palīdziet! Mums vecajos tramvajos kondicionieru nav, bet, tā kā ārā ir šāds karstums, kabīnē pašlaik ir 48 grādi. Piedevām šajā piektajā maršrutā mums pat nav ūdens, ko padzerties. Ūdeni iedod no rīta līdzi katram vadītājam gan pirmajai, gan otrajai maiņai pusotra litra pudeli, bet šādā karstumā tas ūdens ir praktiski uzvārījies pa pāris stundām. Rokas mazgājam ar mitrajām salvetēm, tualete ārā ir pārkarsusi būdiņa. Tā mēs te dzīvojam. Lūdzu, palīdziet!”

Vēl tikai pirms nedēļas, pēc neskaitāmām sūdzībām raidījumam no pasažieru puses par karstumu braucienu laikā, “Bez Tabu” sazinājās ar “Rīgas satiksmes” pārstāvi Baibu Bartaševiču-Feldmani. Kā atzina uzņēmuma pārstāve intervijā: “Ar kondicionieriem aprīkoti visi trolejbusi, 30% autobusu un 25% tramvaju.”

“Bez Tabu” atkārtoti sazinājās ar uzņēmumu. “Rīgas satiksmes” pārstāvis Viktors Zaķis norādījis, ka “šodien tika aptaujāti gandrīz visi vadītāji, kuri strādā piektā tramvaja maršrutā, un būtiskas pretenzijas nevienam nebija (viena vadītāja vēlējas nevis 1,5 l ūdeni, bet 2 l ūdeni). Papildus tika pasūtīti papīra dvieļi un vēl mitrās salvetes mazākos (ērtākos) iepakojumos.”

Viktors Zaķis
“Rīgas satiksme” pārstāvis

Kas attiecas uz piektā tramvaja maršrutu, sakarā ar sliežu ceļu remontu, pagaidu režīmā piektā maršruta tramvaji kursē no Mīlgrāvja līdz Radio ielai, kur diemžēl nav galastacijas ēkas. Lai vadītāji varētu padzerties, viņiem (katram) tiek izsniegts 1,5 litri ūdens dienā. Lai notīrītu rokas pēc labierīcībām un arī citos gadījumos – tiek izsniegtas mitrās salvetes. Tualeti vadītāji var apmeklēt trijās vietās maršrutā (Mīlgrāvī – pārvietojamā tualete, Aldaris – WC kafejnīcā (kafejnīcā arī ir iespēja paēst), Radio iela – pilsētas WC).

Vaicājot, vai aptauja veikta anonīmi, Zaķis atzīmējis: “Tramvaju depo vadītājs man apliecināja, ka ar katru 5. maršruta tramvaju vadītāju runājis individuāli. Anonimitātei te nav vietas. Turklāt katram tika izteikts lūgums gadījumā, ja ir kādas problēmas, informēt par to vadību un varētu operatīvi rīkoties.”

“Rīgas satiksme” infografika

 

No 110 tramvajiem, kas kursē Rīgā, tikai 26 zemās grīdas tramvaji ir aprīkoti ar kondicionieriem. Minētie 26 zemās grīdas tramvaji var kursēt tikai 1. un 11.tramvaja maršrutos, kuri ir attiecīgi tam pielāgoti. Visos pārējos vecā tipa tramvajos, kas kursē Rīgā un kuri ir ekspluatācijā jau vairāk nekā 30 gadus, nav kondicionēšanas sistēmas.

Foto

56 komentāri