Pliki koka zirgā, Brīvības pieminekļa apčurāšana, ģenitāliju demonstrēšana. Ārvalstu huligānu ”izlēcieni”

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

8 komentāri

Divi Francijas pilsoņi bija nolēmuši nopeldēties Rīgas kanālā, Brīvības pieminekļa apkaimē. Kad pie viņiem piegāja Rīgas pašvaldības policija, viens no kungiem jau bija pilnībā izģērbies. Par šo ”joku” un urinēšanu kanālā no tiltiņa ārvalstniekiem noformēts protokols un likts samaksāt soda naudas 70 un 250 eiro apmērā.

Šis ir pēdējā laika ārzemju tūristu izlēciens, esot kunga prātā. Visbiežāk ir dzirdēts, ka kāds iebraucējs vai nu urinē tur, kur nedrīkst, vai nu cenšas uzrāpties Brīvības piemineklī, vai nu atkailinās Vecrīgas ielās.

Lielākajai daļai no pārkāpēju nākas piespiedu brīvprātīgā kārtā iepazīties ar galvaspilsētas likumsargiem un iedzīvoties administratīvajos sodos. Viena lieta ir, kad tiek noformēts protokols, bet kā veicas ar soda naudas iekasēšanu?

Ja ir zināms, ka no auto īpašniekiem, kuru spēkrati reģistrēti ārzemēs, soda naudas par stāvēšanas pārkāpumiem piedzīt nevar.

”Sodi spēkratu īpašniekiem ir pavisam cita kategorija, jo teju nekad pie auto nav cilvēka. Tūristu gadījumos policisti sastop pašu pārkāpēju un lēmums par soda apmēru tiek pieņemts uz vietas. Visām tūrisma policijas nodaļas ekipāžām līdzi ir posttermināļi, un pārkāpējs uz vietas var sodu samaksāt, izmantojot savu bankas karti.”

Tā soda naudas iekasēšanas kārtību Bez Tabu skaidro Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis Toms Sadovskis. Viņš atzīst, ka, ja ārzemnieks, nenomaksājis sodu, aizbrauc uz mājām, piedzīt naudu ir neiespējami.

”Viss ir atkarīgs no cilvēka goda prāta. Mums ir bijuši gadījumi, kad ārzemnieks, jau atrodoties savā mītnes zemē, mums raksta un jautā, kā pareizi nomaksāt sodu. Mēs viņam sniedzam informāciju un lielākā daļa soda naudas samaksā.”

Ja par Latvijā iebraukušajiem tūristiem un viņu ”nogāztajiem podiem” informācija ir pieejama, tad par bāleliņu izdarībām citās zemēs nē. To Bez Tabu uzzina Ārlietu ministrijā. Neviena iestāde šādu uzskaiti neveic. Bet, runājot ar cilvēkiem, kuri savulaik ir strādājuši tūrisma jomā, uzzinām, ka arī mūsu tautieši nav tie mierīgākie.

Ja pārlieku lietota “ugunsdzira”, dūša liela un liekas, ka visa pasaule pie kājām. Atgriežoties pie tūristiem huligāniem. Kopš 2010. gada par čurāšanu pie Brīvības pieminekļa ir sodīti kopumā 20 iebraucēji, kuri 18 reizes pie pieminekļa ir nokārtojuši dabiskās vajadzības.

Foto

8 komentāri