Pļavniekos pamet septiņas ”Toyota” automašīnas. Policija atsakās tās evakuēt

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

Automašīnas novietotas pašrocīgi izveidotā stāvlaukumā starp veikalu un daudzdzīvokļu namu. Spriežot pēc uz automašīnu virsbūvēm uzlīmētās informācijas, pamestie spēkrati reiz kalpojuši taksometru kompāniju vajadzībām.

Kaut uz dažiem taksometriem joprojām redzams izcenojums, skaidrs, ka ar tiem tuvākajā laikā vairs nevarēs nekur aizbraukt. Sešām no septiņām automašīnām ir noskrūvētas valsts reģistrācijas numurzīmes. Septītajam spēkratam pieskrūvētā numurzīme neatbilst tam, ar kādu numurzīmi konkrētais spēkrats reģistrēts CSDD datubāzē.

Stāvlaukumā redzamie spēkrati savulaik kalpojuši diviem uzņēmumiem ”Lex D” un ”Let’s go”. Uzņēmums ”Lex D” šī gada sākumā ir likvidēts, turpretī jau pagājušā gada septembrī Valsts ieņēmumu dienests pieņēma lēmumu apturēt SIA ”Let’s go” darbību.

Šī nav pirmā reize, kad Bez Tabu saņem signālu par šajā vietā pamestiem taksometriem. 2017. gadā tur novārtā tika atstātas 10 automašīnas. Šoreiz ”Pandas” taksometrus nomainījuši ar ”Taxify” zīmolu strādājoši uzņēmēji.

Izsauktie pašvaldības policisti norādītās automašīnas nofotogrāfē. Ar to gan likumsargu darbība arī beidzas un nekādi sodi netiek izrakstīti. Likumsargu pārstāvis Toms Sadovskis norāda, ka viņa kolēģi rīkojušies pareizi.

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Kaut varētu šķist, ka tā ir zaļā zona, pārbaudot informāciju zemesgrāmatā, konstatēts, ka teritorija reģistrēta kā būvlaukums. Pašvaldības policija sazinājās ar īpašnieku, kuram neesot pretenziju pret tur esošajām automašīnām.

 

Drīzumā teritorija tikšot iežogota, līdz ar to gan iedzīvotājiem, gan taksometru īpašniekiem nāksies meklēt jaunu vietu, kur spēkratus novietot.

Automašīna ar derīgu tehnisko apskati nekustināta uz ceļa braucamās daļas drīkst stāvēt 45 dienas, bez apskates 15 dienas. Tad automašīnas īpašnieki tiek brīdināti, ka spēkrats var tikt evakuēts.