Pļavnieki pārvēršas par izgāztuvi. Vietējie sašutuši

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

Pievienot komentāru
Pļavnieki pārvēršas par izgāztuvi. Vietējie sašutuši

Rudens ielas iedzīvotāji Pļavniekos ir nobažījušies, ka drīzumā viņu mikrorajonā varētu izveidoties otri Getliņi, ja kaut kas netiks darīts ar nelegāli izmestajiem atkritumiem.

Pie daudzdzīvokļu nama iedzīvotāji met gan nolietotu sadzīves tehniku, gan būvmateriālus, gan dažādus priekšmetus.

Uļjana
Vietējā iedzīvotāja

Drīz te žurkas būs atpakaļ. Mums jau bija pagrabos. Tagad atkal sāks skraidīt tās žurkas.

Jau vairāk nekā divus mēnešus te pie mums ir tā šmuce. Ved to no visām mājām. No privātmājām ved. Kad viņiem aizrādām, atbild gandrīz vai lamājoties, kas jums par daļu?!

Reiz, kad es sāku aizrādīt, viņi mani pat rupji pasūtīja tālāk. Nepatīkami. Viņi atbild, ka namu pārvalde ļauj te novietot atkritumus. Es biju šokā.

Namu pārvaldei vajadzētu uzrakstīt, ka te nav atkritumu izgāztuve, bet dzīvojamā māja, ka te nedrīkst novietot atkritumus!

Par nelegālo izgāztuvi pie mājas vietējais iedzīvotājs Genādijs ziņojis arī “Rīgas namu pārvaldniekam”, taču atkritumu kalns neesot kļuvis mazāks ne par mata tiesu. Uzskata, ka dzīvojam zaļā, tīrā valstī, bet šmuce pie nama nudien apkārtni neizdaiļo.

Izlasot uz nama sienas “Rīgas namu pārvaldnieka” izvietoto paziņojumu, daudziem vietējiem iedzīvotājiem gan radies priekšstats, ka lielgabarīta atkritumus tur novietot drīkst, jo esot pat norāde, ka tos izvedot divreiz mēnesī un atkritumus jānovieto vakarā pirms izvešanas.

“Rīgas namu pārvaldnieka” pārstāvis Krists Leiškalns gan skaidro, ka radies pārpratums un maldinošo paziņojumu nekavējoties nomainīšot pret citu, kas nepārprotami liecinās, ka atkritumus aiz mājas novietot nedrīkst.

Vietā, kur veidojas izgāztuve, iepriekš bijuši atkritumu konteineri, iespējams, iedzīvotāji ieraduma pēc tos tur turpinot krāmēt. Par nelegāli izmesto atkritumu izvešanu būšot vien jāmaksā mājas  iedzīvotājiem. Namu pārvaldes pārstāvis aicina iesaistīties vietējos un fiksēt momentus, tiklīdz kāds pie mājas novieto atkritumus. Uļjanas kundze tā arī darījusi un turējusi acis vaļā arī iepriekš,  Pārkāpējus pat vairākkārt nobildējusi, lai ir pierādījumi.

Uzreiz pēc “Bez Tabu” viesošanās namu pārvaldē misēklis ar neviennozīmīgo izkārtni, kāda iepriekš bija uz nama sienas, novērsts, un tagad melns uz balta rakstīts, ka atkritumus pie mājas nedrīkst  novietot un lielgabarīta atkritumu izvešanai ir jāpasūta konteiners, ja ne, tad nāksies samaksāt sodu par apkārtnes piegružošanu.