Piromānu dēļ apsaimniekotājs slēdz atkritumu stāvvadu, cilvēki ar kustību traucējumiem paliek ķīlnieku lomā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Dzilnas ielas namu kāpņu telpās Rīgā parādījusies informācija par atkritumu stāvvada slēgšanu. Iedzīvotāji ar apsaimniekotāja pieņemto lēmumu ir neapmierināti, jo daudzdzīvokļu mājā dzīvo cilvēki ar kustību traucējumiem, tāpēc ierastā atkritumu izmešana kļūšot daudz sarežģītāka.

Ar raidījumu “Bez Tabu” sazinājusies mājas iedzīvotāja Astrīda, kura ir otrās grupas invalīde un pārvietojas ar stumjamā rolatora palīdzību. Lielākais palīgs ikdienā ir vīrs, uz kura pleciem tagad gulsies arī atkritumu iznešana, jo nokāpt līdz pirmajam stāvam kundze nevarot.

Astrīda

Dzirdējām, ka atkritumu stāvvads slēgts, jo mūsu apkārtnē dzīvo piromāns. Viens, divi vai vairāki, es nezinu. Kāds bija aizdedzinājis atkritumu konteineru, izdega viss atkritumu stāvvads.

Arī nama iedzīvotāja Inna dzirdējusi par dedzinātājiem, kuru dēļ apsaimniekotājs pieņēmis lēmumu atkritumu stāvvadus slēgt. Tomēr arī viņa ir pret šo ieceri, par galveno argumentu saucot cilvēkus, kuriem ir grūti pārvietoties pašiem.

Apsekojot vienu no daudzdzīvokļu namiem Valtera ielā apstiprinās iedzīvotāju sacītais – kāpņu telpa ir degusi, cietušas arī dzīvokļu durvis, un atkritumu stāvvads slēgts. Mājas apsaimniekotāja “Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis Ivo Kiršblats norāda, ka iemeslu stāvvada slēgšanai ir vairāki. Būtiskākais no tiem – pasargāt pārējos iedzīvotājus no iespējamiem nelaimes gadījumiem.

Ivo Kiršblats
“Rīgas pilsētbūvnieks” pārstāvis

Kā mēs sapratām no policijas darbiniekiem, tā bija plānota dedzināšana. Šis cilvēks tiešām ir piromāns, kurš jau četrus gadus dzīvo mūsu apsaimniekotajās mājās. Vienu brīdi bija norimies, tagad atkal ir parādījies. Mēs nevaram ļaut, ka cilvēks šo atkritumu vadu dedzina. “Rīgas pilsētbūvnieks” nepiekāpsies, mēs šos atkritumu vadus slēgsim.

Vēl viens no iemesliem, kuru min māju apsaimniekotājs, ir atkritumu šķirošana. Pārvaldnieks nolēmis ierīkot atkritumu šķirošanas laukumus, kuri būtu pieejami visiem iedzīvotājiem.

2 komentāri