“Pircējiem tāda nauda jāpieņem, bet kasieriem ne?” Vai pārdevēji drīkst izbrāķēt nolietotas monētas?

Studente Līga nepatīkamu starpgadījumu piedzīvojusi piemājas veikalā, kad par izvēlētajiem pirkumiem pārdevējai sniegusi divu eiro monētu. Taču kasiere atteikusies to pieņemt, pat necenšoties savu lēmumu pamatot. “Tātad pircējiem tādu naudu ir jāpieņem, bet pārdevējiem ne? Vai arī mums pirms katras došanās reizes uz veikalu ir jāpārmazgā eiro monētas?” jautā Līga. 

Atpakaļ uz rakstu

4 komentāri

 • R

  R

  Teiksim ta, monetas mes atpazīt ka viltotas uzreiz nevaram, jo tiešam ta nauda tiek caur visam rokam, un paliek netīra un saskrāpeta. Bet kasierim savu kart nav jabazas virsu pircējam, veikalā ir atbildigs darbinieks ka "Vecākais kasieris" vai lidzošs amata darbinieks. Tada gadījuma, lai nebojatu garastavolki gan pircējam, gan kasierim, kuram jāstrāda visa diena; ir jaizsauc atbildigo darbinieku, un nodot informāciju, un lai jau viņi tiek gala paši.
  Nekadā gadījuma kasieris nedrikst atteikties pieņemt naudu no pircēja, ja ta ir viltota, tad rikoties pec instrukcijas, kuri ir visur vienādas.
 • Kk

  Kk

  Tā pat kā kasiere var nepieņemt šādu monētu, tā arī pircējs var atteikties pieņemt šādu monētu no kasieres un problēmas nebūs. Nejau tā kasiere to monētu viņai deva, lai viņai tā būtu jāpieņem.Strādāju par kasieri un tādu situāciju ir bijis daudz neņemu tādas naudas zīmes, jo pēctam cilvēki negrib tādas ņemt pretī. Un darba devējs pēctam no kasieres tādu naudu neņems un liks no savas kabatas likt citu naudas zīmi. Es, kā kasiere novērtēju naudas zīmi ja man ir aizdomas ka tā ir vitota vai bojāta pretī neņemu.
 • Tetovē Jelgava Siga Walter

  Tetovē Jelgava Siga Walter

  A ka vispar pie pardevejas tas monetas tiek ja vinjas izdod , bet pienjemt tip nedrikst
 • Pardeveja

  Pardeveja

  Paskatieties kā cilvēki apejas ar naudu. Dažreiz tās papīra naudazzīmes izvel no kautkādas kabatas tik saņurcītu un ieplēstu ka pārbaudes aparāts viņu neatpazīst. Un kad atsaki pieņemt tad vēl uzrīko skandālu. Viss sākas no sevis, varbūt ja sāksim cienīt naudu, tās mums arī būs bišku vairāk

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!