Pircēji dusmīgi – veikals durvis slēdz ciet pāris minūtes pirms 22:00! Kādreiz par to pienācās sods!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

74 komentāri

Aculiecinieks iemūžinājis video, kurā redzams, ka pirms 22:00 cilvēki netiek ielaisti kādā pārtikas veikalā. Veikala darbinieks tur ciet durvis, un klienti paliek bez kārotajām vakara uzkodām. Tas rosina aizdomāties – ja norādīts, ka veikals strādā līdz 22:00, tas nozīmē, ka cilvēki var ieiet līdz 22:00, vai arī 22:00 visiem jau jābūt ārā no veikala telpām?

Bez Tabu ierodas tajā pašā veikalā (veikals LaTS Tallinas/Baronu ielu krustojums) pāris vakarus vēlāk, bet neviens durvis neaizslēdz līdz desmitiem, turklāt vēlā vakara stundā pie kasēm pat izveidojusies cilvēku rinda. Pēc netālu dzīvojošā aculiecinieka stāstītā, veikala durvis nereti tiek slēgtas pāris minūtes pirms noteiktā darba laika beigām.

Veikala pārstāvis skaidro, ka tāds gadījums tiešām esot bijis, jo veikalā bijuši daudz pircēju, un veidojusies gara rinda. Tirdzniecības direktors veicis pārrunas ar darbiniekiem, un sola, ka turpmāk cilvēki veikalā tiks ielaisti līdz 22:00.

Bez Tabu neilgi pirms oficiālā darba laika beigām ierodas kādā tirdzniecības centrā. Novērojams, ka veikalu pārdevējas jau laicīgi gatavojas daba laika beigām – raksta kases žurnālus, tīra galdu virsmas, taču prom neviens nedzen. Trīs minūtes pirms darba laika beigām, kāda veikala pārdevēja brīdina, ka jau esot “aizvērusies”. Precīzi 21:01 (veikals strādā līdz 21:00) lielākā daļa veikalu jau ir slēgti.

Savukārt kāda Rīgas mikrorajona pārtikas veikalā tikmēr izveidojusies pircēju rinda, apsargs durvis aizslēdz, kad palikušas divas minūtes līdz darba laika beigām.

Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents ir dzirdējis, ka veikalnieki mēdz durvis slēgt pāris minūtes pirms deklarētā darba laika, protams, var gadīties dāžadi. Kādreiz likumā pat bija paredzēta atbildība par darba laika neievērošanu, šobrīd nekāds sods par to nepienākas.

Latvijas tirgotāju asociācijas prezidents uzskata, ka jāapkalpo visi klienti, kuri veikala telpās ienākuši līdz deklarētā darba laika beigām. Pastāv izņēmums, ja pircēji vēlas iegādāties alkoholu. To nedrīkst pārdot pēc 22:00, tāpēc cilvēkiem ar to jārēķinās, un jādodas uz veikalu savlaicīgi. Turklāt vēl aizvien liela daļa veikalu apmeklētāju izvēlas tērēt savu un citu pircēju laiku, cenšoties izlūgties, lai pārdevējs tomēr notirgo alkoholu pēc desmitiem vakarā.

Foto

TOP komentāri

 • Kaiva
  +13 +13 0

  Kaiva

  Kase jāslēdz 22.00, ja veikals tad slēdzas nu un tie kas nepaspēja visu nopirkt, lai iet mājās. Tad nebūs pardzīvojuma par netiksanu iekšā 2min pirms darba laika beigām. Pārdevēja arī grib majas un pie ģimenes plus gan jau sēž darbā vēl pēc tiem desmitiem un cenšas visu novākt. Kase arī jāslēdz.
 • Linda Antēna
 • Dace Tihomirova
  +8 +8 0

  Dace Tihomirova

  Varbūt vienkārši cieni citus un nenorādi ko viņiem darīt, kur strādāt. Vienkārši nebāz savu degunteli tur kur nevajag. Man līdz darbam ir jāiet 11 min ar kājām. Mans bērns zin cikos būšu mājās un gaida. Un tagad man būtu jākavējas, jo citi neprot plānot savu laiku? Pilnīgi pareiza rīcība! Es kasieres vietā pēc plkst 22.00 pareiktu kase slēgta, man darba laiks ir beidzies, tīri dēļ tāda pircēja kā tu kas uzskata kad citiem ir pienākums viņus apkalpot ārpus sava darva laika, jo redziet viņa ir izdomājusi, ka viņai pēkšņi kkā mājās nav. Čipši un kola. Nevari paspēt, ej iepirkties pusdienlaikām

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl