Pircējai ir aizdomas, ka veikalā roku dezinfekcijas līdzekļa vietā izmantots logu tīrīšanas šķidrums

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

TV3 Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un dažādu problēmu risināšanā.

6 komentāri
Pircējai ir aizdomas, ka veikalā roku dezinfekcijas līdzekļa vietā izmantots logu tīrīšanas šķidrums

Pircēja ir pārliecināta, ka veikalā roku dezinfekcijas līdzekļa vietā izmantots logu tīrīšanas šķidrums, kas ir krietni lētāks.

Raidījuma “Bez Tabu” skatītāji vairākkārt ir pauduši bažas, vai tik šķidrumi, kas paredzēti pircējiem roku dezinficēšanai, netiek atšķaidīti un vai tajos nav ieliets kāds lētāks nezināmas izcelsmes šķidrums? Roku dezinfekcijas līdzekļi nebūt nav lēti, un veikalniekiem jātērējas gana daudz, lai nodrošinātu pircējiem iespēju dezinficēt rokas.

Pircēja no Pierīgas ziņo, ka pēc tam, kad dezinficējusi veikalā rokas, tās sākušas piepamt un niezēt. Cita pircēja citā veikalā pēc roku dezinfekcijas sajutusi, ka rokas kļuvušas aizdomīgi lipīgas. Veikusi dezinfekcijas līdzekļa izpēti un atklājusi šokējošu ainu. Uz roku dezinfekcijas līdzekļa pudeles angļu valodā bija rakstīts, ka tas ir logu tīrāmais šķidrums.

Liene
pircēja

Pudele bija aizlīmēta ar A4 formāta baltu lapu un ar pildspalvu bija uzrakstīts dezinfekcijas līdzeklis. Tad, kad es dezinficēju rokas ar šo šķidrumu, tā aromāts, konsistence lika aizdomāties, ka kaut kas nav kārtībā. Atgriežoties veikalā, noraujot iepakojumu, es redzu, stāv pudele, uz kuras rakstīts: logu tīrāmais. Man bija šoks, dusmas, ka šādos apstākļos tirdzniecības organizācija izrāda savu vienaldzību, tiesisko nihilismu! Pārdevēja mani mēģināja pārliecināt, ka tā ir tikai pudele, bet iekšā lejot atšķaidītu koncentrātu roku dezinfekcijai.

Liene lūgusi parādīt oriģinālu iepakojumu, no kura pildot mazākajā traukā, taču pārdevējas to neesot varējušas uzrādīt.

Raidījumam “Bez Tabu” veikala “Top” vadītājs skaidro, ka dienā, kad noticis starpgadījums ar pircēju, neesot bijis veikalā, tāpēc pircējai nav varējis paskaidrot un parādīt, ka tas tiešām bijis roku dezinfekcijas līdzeklis no oriģināla lielāka iepakojuma, bet ieliets mazāka tilpuma tukšā logu tīrāmā šķidruma pudelē. Pārdevēja pircējai rādījusi, ka logu tīrāmais šķidrums oriģinālā pudelē esot zilā un dzeltenā krāsā, bet tukšajā pudelē iepildītais roku dezinfekcijas līdzeklis bijis zaļā krāsā. Lai nerastos pārpratumi, tagad roku dezinfekcijas līdzekli no oriģināla lielāka tilpuma trauka nepilda vis tukšā stikla tīrāmā šķidruma pudelē, bet gan sarkanas krāsas nemarķētā pudelē.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāve Tatjana Mačvenkova norāda, ka pārtikas veikalos un sabiedriskās ēdināšanas vietās obligāti ir jābūt iespējai dezinficēt rokas. Ja roku dezinfekcijas līdzekli pilda no lielāka tilpuma trauka mazākā, arī tad jābūt norādītam, kas ir līdzekļa ražotājs, nosaukums un kādas aktīvās vielas ir sastāvā. Arī Veselības inspekcija norāda, ka ķīmisko vielu/maisījumu likumā noteikts, ka tā ir obligāta prasība. “Bez Tabu ” secina, ka tas netiek pildīts gandrīz nevienā veikalā, taču uzrunātie veikalnieki sola laboties.

Ar kādu līdzekli pārtikas veikalos un sabiedriskās ēdināšanas vietās tiek piedāvāts dezinficēt rokas, kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests. Līdz šim gan neesot konstatēts, ka kāds pārdevējs roku dezinfekcijas līdzekļa vietā būtu iepildījis neatbilstošu šķidrumu. Aicina ziņot, ja kādā tirdzniecības vietā nav nodrošināta iespēja dezinficēt rokas. Tādai iespējai jābūt obligāti.