Pilnīgs “sviests”! Topošajiem traktoristiem Valsts teorijas eksāmenā jautājumi ar nepareizām atbildēm!

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

7 komentāri

Katram interesentam, kurš vēlas turpmākajā dzīvē sēsties pie traktora stūres, tāpat kā autovadītājam, jāapmeklē mācību kursi un jākārto eksāmeni. Bez Tabu ir saņemts signāls, ka, lai arī noteikumi apgūti perfekti, eksāmenu kārtošanai nav nekādas jēgas. Jo kaut kādu vien eksaminētājiem zināmu iemeslu dēļ cilvēku var ”izgāzt”.

Bez Tabu savu stāstu uztic kungs, kurš nupat Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā kārtojis eksāmenu, lai tiktu pie traktora vadīšanas atļaujas. Lai pie tās tiktu, kārtība līdzīga kā auto vadītājiem.

Jāmācās noteikumi, tad jākārto rakstveida eksāmens, pēc kura var doties uz braukšanas eksāmenu. Ja ar mācību procesu viss ir normāli, problēmas pamanītas brīdī, kad Valsts tehniskās uzraudzības aģentūrā jākārto teorijas eksāmens.

”Eksāmena jautājumi ir sarežģīti, neizprotami un, kas galvenais, nepareizi!”

Vīrietim pēc eksāmena paziņo, ka viņš to nav nokārtojis. Tam atvēlētais laiks ir 30 minūtes, jāsniedz atbildes uz 24 jautājumiem. Eksāmens uzskatāms par nokārtotu, ja pretendents pieļāvis ne vairāk kā divas nepareizas atbildes (kļūdas).

Mājās viņš pārskata atbildes, salīdzina ar noteikumu grāmatā rakstīto un secina, ka kļūdījies ir nevis viņš, bet gan jautājumu, atbilžu sagatavotājs.

”Es aizrakstīju viņiem vēstuli, pēc laika saņēmu oficiālu atbildi, ka uz jautājumiem esmu atbildējis pareizi.”

Valsts tehniskās uzraudzības aģentūras vēstulē tiešām lasāms, ka viņi atzīst to, ka daži viņu piedāvātie eksāmena atbilžu varianti ir nekorekti, pārprotami.

Tas liek aizdomāties, cik korekti attiecīgā iestāde veic savu darbu, vai tā nav cilvēku muļķošana, kā arī par to, cik sagatavoti traktoru vadītāji ir, lai piedalītos satiksmē.

”Nav tā, ka jautājumus, atbildes ir sagatavojis viens cilvēks. Pirms daudziem gadiem bija vesela komisija, kura to visu skatījās un izveidoja.”

Vai tas nozīmē, ka visus gadus eksāmenu kārtotājiem piedāvātas nekorektas biļetes? Uz atbildes nav. Bet šī situācija pietiekami skaidri parāda attiecīgās iestādes attieksmi pret jomu, kuru tai jāuzrauga.

7 komentāri