“Pildu, bet nekā!” Ķeipenes iedzīvotājs pikts: mēnešiem neesot salabota gāzes uzpildes iekārta benzīntankā

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

4 komentāri

Ķeipenes iedzīvotājs Juris sēdies pie stūres, lai dotos uz vietējos benzīntanku un uzpildītu auto gāzi! Tomēr tik ikdienišķa lieta kā degvielas uzpilde sagādājusi pamatīgas galvassāpes.

“Nekad nevar normāli iepildīt degvielu,” stāsta Juris. Viņš uzskata, ka gāzes iekārta ir saplīsusi. Tomēr Juris uzdod jautājumu – kāpēc vairāku mēnešu garumā problēmas nav novērstas. Glāzšķūņa “Dinaz” ir Jurim tuvākais un attiecīgi ērtākais benzīntanks. Tagad nekas cits neatliek, kā mērot teju 50 kilometrus, lai veiksmīgi uzpildītos citur.

Ierodoties konkrētajā benzīntankā, uzrunājam tā pārdevējas, lai saprastu, vai gāzes iekārtu piemeklējušas ķibeles. Viņas norāda, ka nekas neesot saplīsis. Problēma esot tajā, ka klients nemākot pareizi veikt gāzes uzpildi.

Mēs zinām to klientu. Viņam ir jāmācās “uzpildīties”! Kas tur ir par problēmu? Nekādu problēmu nav. Cilvēks palaiž roku vaļā un neuzpilda līdz galam. Tas esot jau vairāku mēnešu garumā, ka “uzpildīties” neizdodoties. Visi cilvēki “pildās”, bet, kā brauc viņi, viņi nevar “uzpildīties”. Viņi palaiž vaļā roku, tāpēc uzpilde apstājas.

Spēkratu eksperts Uģis Vītols atgādina, ka auto gāzes uzpildes stacija iekļauta bīstamo iekārtu reģistrā. Pastāv vienoti noteikumi, kas jāievēro ikvienam autovadītājam, degvielu uzpildot. Starp tiem ietilpst pogas turēšana. To nedrīkst atlaist. Tiklīdz pogu atlaiž, gāze vairs nepildās. Iespējams, tieši tas aizmirsies autovadītājam Jurim.