Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Mēmele ir neliels ciems Vecumnieku novada Skaistkalnes pagastā, tas var lepoties ar Ānmēmeles muižas kungu māju. Viena daļa Ānes-Mēmeles muižas piederot pašvaldībai, otra esot privātīpašums. Tajā dzīvo kāds kurlmēms vīrietis, kuru vietējie iesaukuši par Mēmo.

Apmēram 600 eiro liela parāda dēļ vīrietim atslēgta elektrība, taču kungs neesot ar pliku roku ņemams, un pie tās ticis paša spēkiem. Oficiāli viņš dzīvo otrajā stāvā, bet tagad iekārtojies pirmā stāva dzīvoklī, kas jau vairākus gadus ir nepadzīvots.

“Starp divām žiletēm ieliek sērkociņu, ieliek to litra burciņā, un desmit minūšu laikā desiņas un oliņas vārās,” stāsta vīrieša kaimiņiene.

Bez Tabu ierašanās vīrieti īsti nesatrauc, viņš turpina malkot savu dzērienu, tikmēr kaimiņiene izrāda viņa improvizētos apartamentus, tur atrodas vairāki vadi, televizora antena, arī burciņas, kurās tiekot gatavots ēdiens. Pats vīrietis zīmju valodā atzīst, ka zog elektrību, bet rāda, lai nevienam to nestāsta.

Tukšais dzīvoklis piederot kādam vīrietim, kurš par situāciju esot informēts. Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā ticējusi, ka muižā valda kārtība, jo “Sadales tīkls” esot divas reizes ēku apsekojis.

AS “Sadales tīkls” klientu vadības direktors skaidro, ka saņemts signāls par iespējamu nelikumīgu pieslēgumu. Bet darbinieki neesot to konstatējuši. Respektīvi – par elektrību maksā, tātad viss kārtībā, “Sadales tīklam” neesot tiesību apsekot dzīvokļus, tikai kāpņu telpas.

Imants Krūmiņš
AS “Sadales tīkls” klientu vadības direktors

Par to, kas notiek ēkas iekšienē un telpās, atbild pats klients, mēs viņa iekšējā elektrotīklā nejaucamies un arī nekontrolējam to, kas tur notiek.

Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadība vairākas reizes Beļvaksa kungam piedāvājusi dzīvot pansionātā, arī uzrunāta viņa meita, taču neviens nevar viņu piespiest dzīvot citādāk. Pārvaldes vadītāja tuvākajā laikā lūgs novada elektriķim dzīvokli apsekot.

Foto

TOP komentāri

  • Ērika Krimska
  • Edvins Lukasevics-Lācis
    0 0 0

    Edvins Lukasevics-Lācis

    Man armijā bija uztaisīts traktors no 8 žiletēm! :D Tas gan ātri vārīja ūdeni! :D

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl