Pierīgā sieviete izvērš teroru pret kaimiņiem, ik rītu rīkojot jandāliņu

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

9 komentāri
Pierīgā sieviete izvērš teroru pret kaimiņiem, ik rītu rīkojot jandāliņu

Katru rītu skaļa bļaušana vairāku stundu garumā, lamāšanās pilnā rīklē, kas traumē bērnus. Stopiņu novada Līčos dzīvojošie ziņo par kaimiņieni, kura gadiem ilgi terorizē iedzīvotājus. Atbildīgie dienesti bezspēcīgi palīdzēt.

Līču daudzdzīvokļu mājas ”Beberi” iedzīvotāji stāsta, ka katru rītu ap pulksten 6.00, arī brīvdienās, aptuveni 60 gadus veca kaimiņiene terorizē pārējos: caur atvēru logu vai, stāvot uz balkona, kliedz vairāku stundu garumā, pilnā rīklē aprunā mājas iedzīvotājus, apsaukājot viņus, tostarp bērnus, lamuvārdiem. Sievietes monologu tematika visdažādākā, skaļā balsī ne vien nolamā kaimiņus, bet arī apspriež politiskos procesus.

Katru rītu zākā kaimiņus

Arī darbdienas rītā (ap pulksten 6.00), kad Līčos ierodas Bez Tabu komanda, sieviete bļauj caur atvērtu logu. Pusotru stundu skan skaļas ķengas, kurās tiek aizvainoti kaimiņi. Turpinājumā lasāmi skaļā monologa fragmenti:

– ”Nolādētais Aļohins! Izdod naudu! Bļ*ģiki! Cirks atbraucis! Tās ”devočkas” divas, bļeģ*nītes divas, mauk*s! Tā jūs visi te mauk*jat! Tās mauc*ņas pirmajās trepēs!”

– ”Toļik, tev arī tās mauc*ņas daudz, ko, savestas uz šejieni?”

– ”Plikai dir*ai Rīgā pieci dzīvokļi, a jums septiņi šeit, ja?”

– ”Tā dullā Gunta pliku dirsu ar bērniem, vai ne, dzīvojas! Jūs tak visi varoņi, vai ne? Ar tiem bērniņiem jums jāizbeidz vienreiz! Aug sistēma pagalam!”

– ”Mau*ka sēž nolādētā. Ar visiem oficieriem izgulējusies! Ko tu panāci? Klāsonu dirsa!”

– ”Mašīnā braucot izkrita bērniņš starp kājām.”

– ”Ogres mauc*ņas! Ko tad jūs te sabraucāt? Deju kolektīvs, vai ne? Pataisījāt deju kolektīvu, pa dzīvokļiem blandoties.”

– ”Zagle nolādētā! Kas jums tur ir, Bušmanīt? Smadzeņpods čupā? Tev smadzeņpods čupā? Katoļu dirsas!”

Iedzīvotājiem ir apnicis klausīties ķengās, pārliecināti, ka tās ne vien traucē apkārtējo mieru, bet arī traumē bērnus, kuriem jānoklausās tajās ik dienu.

Inga
no lamām cietusī kaimiņiene

”Nepārtraukti apsaukājas! Kliedz un lamājas visādos vārdos. Es vispār apbrīnoju vecākus, kuri spēj izskaidrot bērniem, ko šie vārdi nozīmē!”

Iedzīvotāji izjūt arī reālu apdraudējumu. Daudziem bērniem un daiļā dzimuma iedzīvotājām no kaimiņienes esot bail. “Bez Tabu” komanda novēro, kā pa logu izlej verdošu ūdeni.

Igors
kaimiņš

”Viņa ir stulba! Met arī miskasti pa logu. Bļauj naktīs.”

”Aizskar visus iedzīvotājus, sauc uzvārdos. Rupji aizvaino ģimenes, tai skaitā bērnus. Kāpņu telpā izmet drazu, izlej baldriānu. Rītos sit pa radiatoriem.Viņa man pienāca klāt un vicinājās ar āmuru. Es nesapratu, kas notiek. Lej virsū ūdeni, kad nākam ārā no kāpņutelpas, lai vestu bērnus uz bērnudārzu. Bērni prasa, kas notiek. Agrāk teicām, lai nepievērš uzmanību, teicām, ka tur notiek remontdarbi, stāsta iedzīvotājs Anatolijs.

Sociālo darbinieku un policijas reakcija?

Tāpat Līču iedzīvotāji stāsta, ka reiz kundze kaimiņam nokrāsojusi durvis, pusmēnesi esot ieslēgusies dzīvoklī, no loga laidusi groziņu, pieprasot tajā ievietot pārtiku un laikrakstus. Iedzīvotāji stāsta, ka piesaistot policiju, bet kārtībsargi atduroties pret aizslēgtām durvīm, palīdzēt nespējot.

Arī Stopiņu novada Sociālais dienestā uzklausītas iedzīvotāju sūdzības. Sociālā dienesta vadītāja Ilma Lāčgalve informē: ”Viņai nekas no Sociālā dienesta nav vajadzīgs, ne sociālā palīdzība, ne pakalpojumi. Viņa uzskata, ka vainīgi ir kaimiņi, nevis viņa. Tāds viņas viedoklis. Diemžēl mēs varam tikai piedāvāt pakalpojumus, arī normatīvie akti neparedz, ka Sociālais dienests piespiedu kārtā drīkst personu ievietot aprūpes vai medicīnas iestādē.”

Lai personu pārvietotu uz aprūpes vai ārstniecības iestādi, jābūt atzinumam, ka persona nav rīcībspējīga, informē Sociālā dienesta vadītāja Lāčgalve. Vaicāta, vai sieviete spēj par sevi parūpēties, Lāčgalve atbild apstiprinoši, sakot, ka sieviete regulāri ierodoties novada centrā, lai samaksātu par komunālajiem pakalpojumiem. Tāpat kundze esot ģimenes ārsta uzraudzībā, kurš gan nesteidzas ar nozīmēšanu pie speciālistiem, kuri varētu pārbaudīt garīgās veselības stāvokli.

Novērtējot situāciju, policija var lemt par mediķu piesaistīšanu, informē Stopiņu novada pašvaldības policijā. Vietvaras kārtībsargi konkrētajā adresē šogad esot ciemojušies divas reizes, tomēr neesot bijis iemesla sodīt sievieti. Iedzīvotāji gan norāda, ka kaimiņiene pārtrauc trakulības, jo bīstas no kārtībsargiem.

”Iedzīvotājiem ir tiesības un pienākums vērsties tiesībsargājošās iestādes par šādu situāciju, ja rīcība atkārtojas vairākkārt. Tas pavērtu lielākas iespējas tiesībsargājošām iestādēm. Mēs varam veikt vai nu aizturēšanu, vai izsaukt medicīnas darbiniekus. Vai šī persona ir ievietojama psihoneiroloģiskajā dispanserā vai citā medicīnas iestādē – to nelemj policija, bet gan kompetenti eksperti,” stāsta Stopiņu novada pašvaldības policijas priekšnieks Ainārs Bērcis.

Foto

9 komentāri