Pielaikošanas kabīnē kā ”dieviete”, bet vēlāk seko vilšanās… Kādi veikali izmanto šo negodīgo taktiku?

Pievienot komentāru
Pielaikošanas kabīnē kā ”dieviete”, bet vēlāk seko vilšanās… Kādi veikali izmanto šo negodīgo taktiku?
Foto: Flickr / wEnDy

Vai apģērbu veikalos drīkst mānīties ar spoguļiem? Izrādās, ka joprojām ir tirdzniecības vietas, kuru uzlaikošanas kabīnēs apģērba pielaikotājs izskatās slaidāks nekā patiesībā.

Jāpiebilst, ka ar šādu problēmu Bez Tabu saskārās jau pirms vairākiem gadiem – arī toreiz centāmies noskaidrot, vai tiešām veikala spoguļi mānās.

Spogulis ir ideāli gluda virsma, kas var atspoguļot visu pasauli. Tāpēc, lai spogulis maksimāli parādītu precīzu atspulgu, viens no galvenajiem kritērijiem ir tā kvalitāte. Stiliste Gita Šildere ikdienā ļoti daudz laika pavada apģērbu veikalos, arī viņa ir ievērojusi atšķirības daudzu spoguļu atspulgos.

Lai noskaidrotu, kā ir patiesībā, Bez Tabu veica eksperimentu, apmeklējot kāda tirdzniecības centra apģērbu veikalus. Kopumā vērtējot rezultātus, varam secināt, ka mūsdienās šī prakse vairs nav tik izplatīta, taču ir veikali, kuru spoguļu atspulgs liek šaubīties par tā patiesumu.

Foto

Šajā ziņā ļoti svarīgs aspekts ir apgaismojums – ja ir vājš un nepareizi izvietots apgaismojums, cilvēks, protams, izskatīsies sliktāk nekā ir patiesībā! Jāpiebilst, ka gaisma gan nekādā ziņā neietekmēs to, vai cilvēks izskatās slaidāks, vai miesās kuplāks.

Arī patērētāju tiesību aizstāvji atklāj, ka vēl joprojām ik pa laikam no pircējiem tiek saņemtas vēstules un e-pasti ar sūdzībām par spoguļiem veikalos. Lai neiedzīvotos nepatīkamos pārsteigumos, ieteicams atcerēties, ka ikviens pats vislabāk zina, kā izskatāties, un, ja rodas kaut mazākās aizdomas, ka spoguļa attēls ir nepareizs, nevajag kautrēties, bet gan vaicāt pārdevējam.

Video