Pieķerts! Madonā ķīnietis savā veikalā darbiniekiem liek pārkāpt likumu

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

48 komentāri

Bez Tabu pieķer Madonas veikala “Rigo” darbiniekus pārkāpjam likumu. Veikalā par pirkumu netiek izsniegts čeks, taču nauda ielikta nevis kases aparātā, bet gan atvilktnē zem tā.

Veikalā “Rigo” iespējams iegādāties preces no Ķīnas – smaržu viltojumi, kosmētika, kura rotāta ar uzrakstiem ķīniešu valodā, zīmolu apavi ar greizām emblēmām un citas lietas.

Bez Tabu komanda veikalā ierodas uzreiz pēc tā atvēršanas. Manāma liela rosība – pircēja aplūko veikala piedāvājumu, taču pārdevējas stāv aiz letes un norēķinās par pirkumiem.

Arīdzan Bez Tabu iegādājas preci. Pārdevēja naudu ieliek atvilktnē, taču pēc Bez Tabu pieprasījuma izsniedza arī čeku.

Latvijā atrodas trīs “Rigo” veikali. Katrā no tiem norēķinu prakse esot identiska. Par to liecina interneta plašumos atrodamā informācija par to, ka ne čeks, ne nauda kasē netiekot likta arī Alūksnē un Gulbenē. Arī madoniešiem šā veikala izdarības neesot svešas.

Elizabete
Madonas iedzīvotāja

Tad, kad es vaicāju pēc čeka, man to izsita. Taču sākumā čeku nedeva. Visa Madona jau runā par to, ka šajā veikalā tā dara.

Bez Tabu ar piefiksēto pārkāpumu dodas atkārtoti veikala “Rigo” virzienā. Parādot veikala pārdevējai nofilmēto materiālu, viņa steigšus dodas pēc it kā vadītājas.

Pēc mirkļa ierodas it kā vadītāja, kura tomēr sevi dēvē tikai par pārdevēju. Arī viņa atkārtoti dodas pasaukt tiešo priekšnieku. Pēc mirkļa viņa atgriežas un paziņo, ka saimnieks atsakās no jebkādiem komentāriem.

Veikala telpās ierīkots birojs pielaikošanas kabīnē, aiz kuras pēc Bez Tabu ienākšanas veikalā paslēpies sēž priekšnieks.

Dodamies viņa virzienā. Pēc aicinājuma iznākt no izveidotā birojā ārā viņš to arī izdara, taču sarunāties ir sarežģīti.

Lai gan dzirdējām viņu sarunājamies krievu valodā, mūsu klātbūtnē izliekas to nesaprotot. Vien steidzīgi ņem rokās telefonu un sāk kādam zvanīt. Tā kā veikala saimnieks no komentāriem atteicās, ar piefiksēto pārkāpumu devāmies Valsts ieņēmuma dienesta virzienā.

Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu pārvaldes direktora vietniece Ilze Borance viennozīmīgi apstiprina, ka video materiālā redzamais ir pārkāpums. Taču, lai par to pārliecinātos arī paši, viņi dosies pie uzņēmuma un kontrolēs tā darbu.

Ilze Borance
Valsts ieņēmumu dienesta nodokļu pārvaldes direktora vietniece

Šeit iestājas administratīvā atbildība. Līdz ar to atbilstoši tiek piemērots sods. Šis pārkāpums tiek raksturots ar sodu no 400 līdz 700 eiro.

Valsts ieņēmumu dienesta pārstāve atzīst, ka sūdzības par šo veikalu saņemtas jau iepriekš.

Papildus tam, ka uzņēmums klaji uzspļauj likumam, sarunu gaitā ar Valsts ieņēmuma dienesta pārstāvi atklājās vēl kāds fakts, kas ir uzskatāms par papildu pārkāpumu!

Veikalā tiek pārdoti smaržu analogi, kas, protams, nav atļaujami. Ja arī Valsts ieņēmumu dienests, apsekojot veikalu konstatēs, ka tiek pārdoti smaržu viltojumi, tas tiks uzskatīts par papildu pārkāpumu. Kā rezultātā draud saimnieciskās darbības apturēšana.

Piefiksētās fotogrāfijas ar smaržu analogiem nodevām Valsts ieņēmumu dienestam un Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldei!

48 komentāri