PIEĶERTI! Sabiedriskā transporta vadītāji masveidā nekaunīgi pārkāpj likumu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

5 komentāri

No rītiem Bāriņu ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā veidojas neliels sastrēgums. Sabiedriskā transporta vadītāji privātos transportlīdzekļus nekaunīgi apbrauc un, veicot bīstamu manevru, krustojumā piebrauc priekšā citiem autovadītājiem.

Satiksme Bāriņu ielā tiek organizēta divās joslās. Labā josla paredzēta, lai nogrieztos pa labi un brauktu Arkādijas parka virzienā, turpretī kreisā josla paredzēta braukšanai centra virzienā.

Rīta stundās vairums autovadītāju dodas galvaspilsētas centra virzienā, tādēļ visi solidāri gaida savu kārtu, kad varēs uzbraukt uz Uzvaras bulvāra.

Ceļu satiksmes noteikumus nekaunīgi pārkāpj trīs dažādu uzņēmumu autovadītāji – pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas satiksme”, ”Rīgas mikroautobusu satiksme”, kā arī starppilsētu pārvadātāji no ”Rīgas taksometru parka”. Šie autovadītāji pa labo joslu nekaunīgi apbrauc vieglo transportlīdzekļu vadītājus, lai jau krustojumā veiktu neatļautu manevru un no labās joslas nogrieztos pa kreisi.

Jānorāda, ka Bāriņu ielā sastrēgums ir simbolisks un tikai retu reizi “Bez Tabu” viesošanās laikā tur sastājušies vairāk nekā desmit spēkratu. Bieži vien neatļautie sabiedriskā transporta manevri vainagojas ar stāvēšanu uz tramvaja sliedēm, neļaujot tramvaju vadītājiem turpināt ceļu.

Kāds mikroautobusa vadītājs ir pat tik nekaunīgs, ka ne tikai veic neatļautu manevru, bet pat turpina ceļu pa tramvaja sliedēm, kaut šajā krustojumā uzstādīta ceļazīme, kas aizliedz braukt pa tramvaja sliedēm.

Monta
Ievēro ceļu satiksmes noteikumus

Šobrīd visi šie transportlīdzekļi brauc tā, it kā šī labā josla būtu sabiedriskā transporta josla un uz viņiem neattiektos ceļu satiksmes noteikumi.

Gan ”Rīgas satiksmes”, gan ”Rīgas mikroautobusu satiksmes” pārstāves noliedz, ka pret šoferiem tiktu veiktas finansiālas represijas par kavēšanos reisā, ja tā iemesls ir sastrēgums. Šāda pasažieru pārvadātāju rīcība neesot pieņemama. ”Ja skatītāju rīcībā ir dati, kur precīzi redzams transportlīdzekļa borta numurs, kā arī zināms pārkāpuma laiks, lūdzu šo informāciju sūtīt mums. Mēs tiešām izskatām visas sūdzības,” norāda pašvaldības uzņēmuma ”Rīgas satiksme” pārstāve Baiba Bartaševiča-Feldmane.

”Presto” autoskolas vadītājs Zigmārs Jansons raidījumam norāda, ka, ja šādu manevru veiktu topošais autovadītājs CSDD braukšanas eksāmenā, viņš autovadītāja apliecību noteikti nesaņemtu. ”Šāds pārkāpumu kopums jau var tikt traktēts, kā agresīva braukšana; sods par to ir gana bargs,” stāsta autoskolas pārstāvis.

”Rīgas mikroautobusu satiksmes” pārstāvji vēlas panākt satiksmes organizēšanas izmaiņas pieminētajā krustojumā, lai sabiedriskajam transportam būtu privilēģijas. Iecerētās izmaiņas gan vēl nav iesniegtas Satiksmes departamentā, tādēļ nav zināms, vai tās tiks īstenotas.

Uzņēmumu pārstāves sola atgādināt šoferiem par nepieciešamību ievērot ceļu satiksmes noteikumus.

TOP komentāri

 • Sabiedriskā transporta izmantotājs.
  +5 +4 -1

  Sabiedriskā transporta izmantotājs.

  Neredzu neko sliktu, kad sabiedriskā transporta vadītāji apdzen kolonnas un pārkāpj noteikumus. Un ja būtu josla paredzēta, tas atrisinātu neapmierinātos autobraucējus. Izkāpjiet no saviem Lexusiem un Behām vai W,Audikiem un papētiet situāciju pa 1.15€ sēžam sabiedriskajā transportā. ;))))))))))
  Pilsēta ir domāta sabiedriskajam transportam. Nevis dārgo mašīnu īpašniekiem, kuriem autiņš kredītā paņemts.
 • Pilsonis
  +5 +4 -1

  Pilsonis

  Nu tas,kas ir novērojams Ziepniekkalna un Bauskas ielu krustojumā virzienā uz centru-totāls nihilisma kalngals no autovadītāju puses...404.ceļazīme, kas paredz braukt tikai taisni vai pa labi tiek pārkāpta vai ik minūti rīta stundās nogriežoties pa kreisi, lai uzreiz tiktu uz Bauskas ielu. Ja valstij nepieciešami ieņēmumi, lūdzu mīļā policija uz priekšu.
 • Olga
  +1 +1 0

  Olga

  Duntes un Tilra ielas sastrēgumus mikriņu šoferi nekaunīgi apbrauc pa Alekša ielu, mainot maršrutu. Ja pieturā" Sarkandaugava" kāds gaida tieši šo mikroautubusu, tad paliek garu degunu

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl