Pie veikala Pārdaugavā apzināti ”sačakarē” trotuāru

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Vienības gatves 113 esošā lielveikala apsaimniekotājs SIA ”Realeks” nolēmis uz trotuāra uzstādīt divas metāla barjeras, liedzot veikala apmeklētājiem iespēju pilnvērtīgi izmantot trotuāru.

Par notikušo raidījumu “Bez Tabu” informēja skatītāja Nora, kura neizprot metāla barjeru uzstādīšanas mērķi. Nora raksta: ”Apiet jau var, bet, braucot ar bērnu ratiņiem, šis ir reāls šķērslis. Es patiešām nesaprotu jēgu šādam te šķērslim uz trotuāra.”

“Bez Tabu” filmēšanas grupa pārliecinās par Noras teikto. Pie lietoto apģērbu veikala ”R.D.A.” veikala durvīm uzstādītas divas metāla barjeras. Lielveikala apmeklētājiem nākas nokāpt no trotuāra, lai pēc dažiem metriem atkal uzkāptu uz trotuāra.

Šāds risinājums ir īpaši neērts kā cilvēkiem ratiņkrēslos, tā jaunajām māmiņām. To apstiprina arī pie veikala sastaptā Samanta.

Samanta
Neizprot barjeru jēgu

Grūti pabraukt ar ratiem garām, diezgan grūti. Sanāk kāpt uz ceļa. Jāskatās, lai automašīna nebrauktu.

Arī citi uzrunātie veikala apmeklētāji norāda, ka barjeru uzstādīšanas mērķis ir neizprotams. Rūdolfs zina stāstīt, ka barjeras uzstādītas, lai novirzītu gājēju plūsmu no veikala ”R.D.A.” ieejas durvīm. ”Ja iet gar durvīm, visu laiku nostrādā sensors, droši vien veikalā ir auksti,” min veikala apmeklētājs Rūdolfs.

“Bez Tabu” uzstādītās barjeras demonstrē arī invalīdu un viņu draugu apvienības “Apeirons” pārstāvim, kurš norāda, ka šeit ir izdarīts viss, lai tur neviens ar ratiņkrēsliem nebrauktu.

Jurģis Briedis
Apvienības ”Apeirons” vides pieejamības eksperts

Cilvēks, uzbraucot uz ietves ar ratiņkrēslu, nevar būt drošs, ka nebūs jāatduras strupceļā. Ne tiek tālāk, ne nost no ietves. Jābrauc viss ceļš atpakaļ. Labāk cilvēkam nelikt braukt augšā, lejā. Tas ir tas pats, ja ejot kājām, pirms uzkāpšanas uz ietves būtu jāuzkāpj 10 pakāpienus.

“Bez Tabu” izdevās sazināties ar lielveikala ēkas apsaimniekotāja SIA ”Realeks” pārstāvi. Tikai pēc būvvaldes iesaistīšanas tiek saņemta atbilde, ka šajā vietā tiks meklēts kāds cits risinājums.

Edgars Butāns
Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāvis

Šādu risinājumu, kāds redzams pašlaik, noteikti nepieņemsim ekspluatācijā. Būvvaldē ir atvērta būvniecības dokumentācija ailes pārbūves darbiem. Kontaktējos ar projektētāju darbiem, sapratu, ka šāds risinājums ir saistīts ar durvju aili.

Šī veikala daļa joprojām skaitās būvobjekts. Īpaši lietoto apģērbu veikalam tika izveidota vēl viena ieeja. Objekts joprojām nav nodots ekspluatācijā, taču ēku drīkst izmantot. “Bez Tabu” zināms, ka uzņēmējs gaida atbilstošus laikapstākļus, lai veiktu nepieciešamos darbus.

1 komentārs

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

"Lokdauna" laikā CSDD turpina apkalpot sarkanajā zonā; aicina nedrūzmēties

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

Covid-19 sertifikātu viltošanas rūpals: tur aizdomās Lielvārdes ģimenes ārsti, Ogres slimnīcas darbinieki sagādājuši klientus

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Stipras sāpes, liela problēma. Un neviens...!" Liepājniecei atsaka visi uzrunātie zobārsti