“Pie “Circle K” benzīntanka viss smird!” Aculiecinieks ziņo par iespējamu vides piesārņojumu

Pievienot komentāru
“Pie “Circle K” benzīntanka viss smird!” Aculiecinieks ziņo par iespējamu vides piesārņojumu

“Bez Tabu” skatītājs Ignats pie “Circle K” degvielas uzpildes stacijas Ventspils šosejas malā pie iebraukšanas Jūrmalas pilsētas teritorijā novērojis un arī sajutis, ka līdzās esošais grāvis smird pēc kanalizācijas.

“Pie Circle K uz Ventspils šosejas viss smird. Vēlāk sapratu, ka grāvītis pie uzpildes stacijas smird pēc kanalizācijas. Vai tik tā nav kaut kāda sakritība un saistība ar benzīntanku,” ziņo Ignats.

Pirms “Bez Tabu” devās uz Valsts vides dienestu, nolēmām arī paši pārliecināties, cik tā skāde liela.

Konstatējam, ka pie Ignata norādītā benzīntanka gaisā nav jūtamas nekādas asas smakas. Tiesa gan, grāvītī pamanām atkritumus un netīrumu plēvīti virs stāvošā ūdens.

Kalvis Avotiņš
Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes Piesārņojuma kontroles daļas vadītāja vietnieks

Esam arī saņēmuši informāciju no SIA “Augstceltnes”, ka vienā no šiem te franšīzes uzņēmumiem ir konstatēta avārijas situācija, kā rezultātā ir notikusi neattīrītu notekūdeņu novadīšana vidē. Pēc sniegtās informācijas ir veikti šie te neatliekamie pasākumi, kuru ietvaros tika izsauktas hidrodinamiskās mašīnas, kas ir veikušas grāvju tīrīšanu un iekārtu apkopi.

VVD norāda, ka ir jau pieprasīti ūdens testēšanas rezultāti, pēc kā tiks vērtēta radītā ietekme uz attiecīgo melioratīvo sistēmu. Ieplānota arī pārbaude, lai izvērtētu ne tikai attīrīšanas iekārtu darbību, bet arī uzņēmumu kopumā.

Edgars Bahmanis
“Circle K Latvia” DUS “Sloka” franšīzes ņēmējs ”SIA Augstceltnes” atbildīgais vides jautājumos

Visas “Circle K” stacijas ir aprīkotas un darbojas saskaņā ar augstākajiem vides un drošības standartiem, un to tehniskais aprīkojums nodrošina, lai dabā nenonāktu nekāda veida piesārņojums.

Minētajā vietā, kas atrodas blakus “Circle K” DUS “Sloka”, svētdien, 5. jūlijā, plkst. 12.00 tika konstatēts attīrīšanas iekārtas bojājums. Nekavējoties tika izsaukts avārijas dienests, kā arī veiktas pārējās nepieciešamās darbības, lai attīrīšanas iekārta varētu turpināt darboties. Avārija bija īslaicīga, kā arī nav radījusi vides piesārņojumu. Par notikumu informēts arī Valsts vides dienests, kas var apliecināt, ka avārijas sekas ir pilnībā novērstas un piesārņojuma nav.

Neatkarīgi no degvielas uzpildes stacijas paustā, galavārdu gan teiks Valsts vides dienests un, visticamāk, arī piemēros kādu sodu par dabai nodarīto kaitējumu.