18 komentāri

”Cienījamie svinību dalībnieki! Apsveicu Jūs valsts svētkos! Visus, kas esat šeit klāt, un arī tos, kas savās sirdīs un domās dzīvojat līdzi šim svarīgajam brīdim. Tauta ir uzcēlusi šo pieminekli!”

Fragments no trešā Latvijas prezidenta Alberta Kvieša uzrunas Valsts svētkos pie jaunuzceltā Brīvības pieminekļa Rīgā. Pieminekļa, kurš tapa par tautas saziedotajiem līdzekļiem. Loģiski, ka šajā vietā visiem, kuri vēlas godināt Valsti svētkos, būtu ļauts līdzi atnestos ziedus likt tur, kur vēlas. Bet tā nav.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Pērn 18. novembra rītā devos nolikt ziedus pie mūsu Brīvības pieminekļa. Brīdī, kad savu puķu pušķi grasījos atstāt, klāt pienāca policists un teica, lai pārliekot tālāk malā, jo tūlīt nākšot augstie kungi no Saeimas un likšot savus vainagus.

Ja nepārlikšot pats, tad tāpat ziedu kārtotāji pārcels malā. Godīgi sakot, jutos pazemots! Ar ko mans par pensiju pirktais pušķis sliktāks par Āboltiņas vai Vējoņa? Vai tad piemineklis nav par tautas līdzekļiem celts un tautai domāts? Negribu, ka arī šogad cilvēki ar ko tādu saskaras. Ar cieņu Juris.”

Kurš tad nosaka kārtību, kā notiek ziedu nolikšana svētkos? Sākam skaidrot, kas izrādās ir laikietilpīgs process. Pirmais zvans uz Rīgas pilsētas kultūras pieminekļu aizsardzības nodaļu. Tur saka, zvaniet uz Rīgas domi. Rātsnamā mūs sūta uz domes Kultūras departamentu.

Paralēli sazvanām Valsts kanceleju, tie saka, ka par ceremoniju atbild Prezidenta kanceleja. Zvanām viņiem, izsakām savu vēlmi uzzināt par kārtību, kanceleja atbildi atsūta rakstveidā.

Ikvienam, kurš vēlas nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa, šāda iespēja ir arī 18. novembrī.

Iespējami neilgu laiku pirms Valsts prezidenta ierašanās uz ziedu nolikšanas ceremoniju tiek ierobežota piekļuve piemineklim drošības apsvērumu dēļ.

Pašlaik šis ierobežojums ir pusstunda pirms ceremonijas sākuma.

Kurš devis rīkojumu cilvēkam atteikt viņa ziedu nolikšanu pieminekļa pakājes vidū? Valsts prezidenta drošības dienests par to neatbildot un to nedarot. No visām apzvanītajām instancēm tā ar nekļūst skaidrs, kurš atbild par ziedu izkārtošanu.

Jācer, ka šogad šādu incidentu nebūs un katram interesentam tiks laipni izskaidrots par kārtību, kura tiek ievērota ziedu nolikšanā valsts svētkos.

Foto

TOP komentāri

 • reņģe
 • Rita
  +22 +22 0

  Rita

  Amatpersonas pērk ziedus par manu un tavu naudu, ko maksājam nodokļos. Tātad, tie ir no mums visiem.
 • Andris
  +17 +17 0

  Andris

  Par musu nodoliem perk sev visu,Amatpersonas!Vejoni,Es uzskatu ka Tu nekam nederi!Karla Ulmana prezidenta laiki,Latvijas Valstij bija pasi labakie,bet visi nakamie Prezidenti Valsti izputinaja,kakjim zem astes!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl