Pensionārei no konta mistiski pazūd teju visa pensija. Bankas karte dzīvoklī bijusi rūpīgi paslēpta

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

27 komentāri

85 gadus vecā Baibas kundze ir nosvērta un dzīvespriecīga. Šķiet, ka nekas nevarētu satricināt viņas mieru, ja vien ne mīklaini pazudusī nauda.

Pensionāre bankas karti glabā īpaši izraudzītā vietā un tikai reizi mēnesī ar to dodas uz bankas automātu, lai izņemtu pensiju un turpat bankomātā veiktu maksājumus.

Ņemot vērā faktu, ka viņa dzīvo viena pati, neviens nezina, kur bankas karte ir paslēpta. Tomēr pavisam nejauši atklājies, ka no sirmgalves konta pazudusi teju visa ikmēneša pensija.

Baiba
zaudējusi gandrīz visu ikmēneša pensiju

11:50 no viena bankas automāta tika izņemti 200 eiro, bet 11:54 es no blakus automāta izņēmu 240 eiro un samaksāju elektrību. Karti nevienam nedevu. Ja 4 minūtes pirms manis pie automāta būtu bijis kāds pazīstams, tad taču redzētu.

Par naudas pazušanu kundze uzzināja brīdī, kad devās pēc jaunas bankas kartes. Salīdzinot tā brīža konta stāvokli ar sirmgalves pierakstiem, atklājies, ka trūkst 200 eiro.

Kundze vērsusies gan policijā, gan savā bankā, taču līdz pat šai dienai nav izdevies naudu atgūt. ”Swedbank” pārstāve Kristīne Jakubovska norāda, ka nepieciešams ievadīt pareizu PIN kodu, lai naudu varētu izņemt.

  • K. Jakubovska: Ja klients apgalvo, ka nav vadījis PIN kodu, bet tas bija īsts, tad tas ir darbs tiesībsargājošai iestādei.
  • Žurnālists: Bankas automāti ir aprīkoti ar videonovērošanas kamerām?
  • K. Jakubovska: Šī ir drošības informāciju, to nevar publiski izpaust.
  • Žurnālists: Cik ilgi videonovērošanas kameru ieraksti tiek uzglabāti?
  • K. Jakubovska: Arī tā ir drošības informācija, ko nevarēšu publiski izpaust.

Policijas pārstāvji šobrīd nekomentē, kā veicas ar izmeklēšanu, vien norāda, ka ierosināta krimināllieta un tiek izskatīti dažādi naudas pazušanas varianti.

27 komentāri