Pensionārei no konta dienas laikā ”pazūd” 1400 eiro, pieļauj dokumentu viltošanu

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Ināras kundze ilgāk nekā dekādi nostrādājusi par sabiedriskā transporta vadītāju. Sasniedzot pensijas vecumu, kundze lēmusi pa daļām izmantot darba devēja iemaksas 3. pensiju līmenī.

Tā kā kundze uzkrājumu izmantojusi arī 2012. gadā, procedūra bijusi zināma. Jādodas uz banku, jāraksta iesniegums un jāgaida, kad uzkrājums tiks pārskaitīts uz norādīto kontu.

Ināra
Zaudējusi 1400 eiro

25. maijā aizgāju uz banku, kur man lūdza uzrādīt pasi. Redzēju, ka viņa datorā meklē informāciju, atrada manu kontu un pateica, ka ir 1400 eiro.

Teicu, lai iedod izdruku, taču darbiniece atbildēja, ka tādas nedod. Teicu, lai man pārskaita 1000 eiro. Kad nākamajā dienā devos uz filiāli, tad man pateica, ka vairs nav ne santīma.

Ņemot vērā pazudušās summas apmēru, kundze neatlaidīgi rakstījusi dažādus iesniegumus. Bankas darbinieki uzrādījuši dokumentus, ka Ināra jau it kā 2014., 2015. un 2016. gadā naudu izņēmusi.

Šobrīd ir divas būtiski atšķirīgas versijas par notikušo filiālē 25. maijā. Ināra norāda, ka pieejamo summu nosaukusi bankas darbiniece, taču kredītiestāde tam nepiekrīt.

Baiba Ābelniece
“Citadele” pārstāve

Mūsu rīcībā esošā informācija liecina, ka kliente nosaukusi, cik lielu summu vēlas noņemt. Viņa uzrakstīja iesniegumu, ko nodevām apstrādei pensiju fondam, kas precizēja, ka šādu summu nav iespējams izmaksāt.

Ābelniece atzīst, ka darbinieki pēc klienta lūguma var noskaidrot pieejamās uzkrājuma summas apmēru, taču šajā gadījumā lūgums neesot saņemts. Tas gan liek atsaukt atmiņā Ināras kundzes teikto, ka bankas darbiniece viņai nosaukusi pieejamo summu.

Uzkrājums gan 2014., gan 2016. gadā pārskaitīts uz Ināras kontu. Kundze norāda, ka dokumentos atpazīst savu parakstu, taču pārējā informācija neesot viņas rakstīta. Bažas palielina arī fakts, ka iesniegumā uzrādīta adrese, kurā kundze nekad neesot dzīvojusi.