Pensionāre par 136 eiro internetā nopērk īpašu gelu, kas nepalīdzot

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Jūrmalniece Dzintra uzķērusies uz reklāmas āķa internetā un pasūtījusi kādu īpašu gelu. Pēc dažām dienām Dzintru sazvanījusi Violeta un sliktā latviešu valodā teikusi, ka ziedi piegādās kurjers, kuram par pirkumu jāsamaksā 136 eiro. Tā tas arī noticis, un jau pavisam drīz pie Dzintras dzīvokļa durvīm zvanījis kurjers.

Pensionārei atvesti seši iepakojumi ar gelu. Dzintra izmēģinājusi trīs mazās paciņas un sapratusi, ka nevar sasniegt vēlamo rezultātu. Nu kundze nolēmusi preci atdot, taču nekādi vairs nevar sazvanīt iepriekš laipno Violetu.

Dzintra
Nopirkusi dārgu gelu

Kurjers atnesa man to kastīti, bet ziedei ir cits sastāvs, un tā nav no Vācijas. Esmu strādājusi medicīnā, drusciņ saprotu, kas ir gela sastāvā. Mājaslapā bija rakstīts, ka būs čūsku inde, haizivs tauki, minerālvielas un vitamīni. Bet šajās kastītēs ir kaut kādi citi līdzekļi.

Gela mājaslapā citēta ”pasaulslavenā Berlīnes rehabilitācijas reimatoloģijas centra galva” Monika Šnaidere. Patiesībā mājaslapā attēlā redzamā sieviete ir ekonomiste un Krievijas centrālās bankas vadītāja Elvīra Nabiullina. Citā gela mājaslapā jau ar neapbruņotu aci redzams, ka lietotāju atsauksmes, iespējams, ir viltotas un arī mediķa ieteikums lietot gelu, visticamāk, ir fantāzija.

Atsauksmes fragments

Kāja man ir vidēja izmēra, bet ir diezgan plānas, un tajā absolūti nav lifta.

Veselības inspekcijā norāda, ka gels Bulgārijā reģistrēts kā kosmētikas līdzeklis, to brīvi drīkst tirgot arī citās savienības valstīs.

Maija Rūmpētere
Veselības inspekcijas Produktu drošuma un tirgus uzraudzības nodaļas vadītāja

Problēma ar ”Hondrogelu” ir tāda, ka ražotājs šo produktu laiž tirgū kā kosmētikas līdzekli, bet produktam tiek piedēvētas ārstnieciskas īpašības. Kosmētikas līdzeklis neārstē, tam ir aizliegts piedēvēt jebkāda veida ārstnieciskās īpašības.

Uz iepakojuma norādīts, ka gels ražots Eiropas Savienībā pēc Latvijas uzņēmuma SIA ”Litada” pasūtījuma. Pierīgā esošā uzņēmuma pārstāve norāda, ka naudu iespējams atmaksāt.

Uzņēmuma pārstāve

Lai sūta uz Ceļāres 2b, Babītes novadu. Brīvā formā jāuzraksta iesniegums, paskaidrojums, kāpēc vēlas atdot atpakaļ, un konta numuru, kur pārskaitīt viņai.

Iedzīvotājiem būtu rūpīgāk jāiepazīstas ar izvēlēto produktu un jācenšas atrast arī alternatīva informācija par tiem.