Pēc kaimiņa nelikumīgajiem remontdarbiem alūksnieša dzīvoklī esot parādījušās plaisas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

2 komentāri

Pagājušajā vasarā alūksnietis Ilmārs savā Jāņkalna ielas dzīvoklī veicis kapitālo remontu. Pirms dažiem mēnešiem arī pirmā stāva kaimiņš veicis mājokļa uzlabojumus, tostarp izgrāvis sienu. Drīz vien pēc kaimiņa paveiktajiem darbiem Ilmāra mājoklī parādījušās plaisas.

Ilmāram ir aizdomas, ka tieši izgrautā siena vainojama pie plaisu parādīšanās. Tāpat alūksnietis esot pārliecināts, ka darbi veikti bez saskaņošanas pilsētas būvvaldē. Tāpēc, viņaprāt, veiktās darbības apdraudot ne tikai viņa dzīvokli, bet mājas stāvokli kopumā.

“Ir jābūt kaimiņu parakstiem, apsaimniekotāja parakstiem un būveksperta papīriem un atļaujām, ka darbus drīkst veikt,” noskaidrojis Ilmārs. Vīrietis situāciju lūkot lūdzis neatkarīgam ekspertam. Arī raidījums “Bez Tabu” uzrunā būvekspertu, kurš ēku apsekojis, – plaisas neesot bīstamas un šobrīd neesot pierādījumu, kas liecinātu, ka tās radušās tieši pirmā stāvā veiktā remonta laikā.

Lai arī bīstamība ēkā nav novērota, būveksperts atgādina, ka saskaņošanas process par sienas nojaukšanu jebkurā gadījumā būtu jāveic pirms darbu uzsākšanas. To apstiprina arī Alūksnes būvvaldes vadītāja.

Sandra Smildziņa
Alūksnes būvvaldes vadītāja

Patvaļīgi nojaukt sienas nedrīkst, jebkurai būvniecībai ir nepieciešama būvniecības dokumentācija. Kaimiņam vispirms bija jāvēršas ar projektu būvvaldē, jāsaņem būvdarbu atļauja un tikai tad jāuzsāk būvniecība.

Būvvalde pieprasījusi padziļinātu tehniskās apsekošanas atzinumu no pirmā stāva dzīvokļa īpašnieka. Tāpat būvvaldes vadītāja informē, ka dzīvokļa īpašnieks nācis uz sadarbību. Arī raidījums “Bez Tabu” sazinājās ar dzīvokļa īpašnieku, kurš informē, ka šobrīd dokumentācija, lai turpinātu būvdarbus, ir sagatavota.

Dzīvokļa saimnieks

Uzsākot veikt remontdarbus Jāņkalna ielā, tika sajaukta lietu kārtība, kādai tai ir jābūt, ko es ļoti nožēloju, taču saprotot lietas būtību, nekavējoties tika sagatavota visa nepieciešamā dokumentācija, lai remontdarbi varētu turpināties. Aprunājoties ar citiem šīs mājas kaimiņiem, konstatēju, ka šis kungs ir vienīgais, kuram ir kādas pretenzijas, un sliecos domāt, ka nelielās plaisas paneļu savienojumos ir radušās ēkas parastā nolietojuma rezultātā!