Pēc filmēšanās ar ieroci rokās šova “Saimnieks meklē sievu” dalībnieka Gunāra mājās veic kratīšanu

14 komentāri

Ar ieroci rokās un melnu mēteli mugurā – televīzijas skatītāji iepazina šova “Saimnieks meklē sievu” atraktīvo dalībnieku Gunāru no Balviem. Pagāja vien divas dienas, līdz pie saimnieka durvīm klauvēja likumsargi.

“Atbrauca četri policisti ar busu un saka, ka man ierosināta krimināllieta par šaujamieroču un munīcijas glabāšanu!” atceras Gunārs. “Es uzreiz vedu viņus iekšā mājās un teicu, ka, jā, man ir divi šaujamieroči, bet tie ir aizmetināti!” turpina šova “Saimnieks meklē sievu” dalībnieks Gunārs.

Gunārs itin nemaz nenoliedz, ka viņa saimniecībā atradās divi šaujamieroči, taču tie sen esot aizmetināti, tāpēc izmantot tos nemaz nevar. Gunārs atklāj, ka kādreiz bijis mednieks, tāpēc viņam šie ieroči ir.

Gunārs
šova “Saimnieks meklē sievu” dalībnieks

Kurš normāls cilvēks ar nelikumīgu ieroci ies filmēties šovā? Tas vispār būtu kronis!

Pēc kratīšanas Gunāra īpašumā likumsargi paņēmuši bises, izrakstījuši kratīšanas protokolu un šaujamieročus paņēmuši uz ekspertīzi. Gunārs nejūtas, ka būtu pārkāpis likumu, jo uzskata, ka aizmetināts ierocis nevienam pāri nodarīt nevar, tāpēc nesaprot, kāpēc šāda situācija notikusi.

Pēc Gunāra teiktā, likumsargi lūguši uzrādīt ieroču turēšanas atļauju, taču saimnieks uz sitiena nespējis to atrast.

Latvijas Mednieku asociācijas priekšsēdētājs Haralds Barviks stāsta, ka ir divi veidi, lai cilvēks tiktu pie ieroča.

Haralds Barviks
Latvijas Mednieku asociācijas priekšsēdētājs

Viens no variantiem – kļūt par mednieku, tad ir jāiziet apmācība, jānokārto eksāmens un ieroču turēšanas atļauja, otrs ceļš – ieroci iegādāties pašam, bet arī tad jānokārto eksāmens. Tas ceļš ir diezgan garš un smags, jo šie eksāmeni nav tie vienkāršākie.

Ja eksāmenus veiksmīgi nokārto, ierocis drīkst atrasties mājās, speciālā seifā, taču ja šaujamais ir aizmetināts, tas nav uzskatāms par lietošanai derīgu.

“Ja ierocis ir deaktivizēts, to var glabāt kaut piekārtu pie sienas, tas vairs nav jāslēdz seifā, jo ar to neviens neko sliktu izdarīt nevar,” papildina asociācijas priekšsēdētājs.

Valsts policija apstiprina, ka Balvu iecirkņa apkalpojamā teritorijā ir bijusi viena reģistrācija, kas saistīta ar nelikumīgu šaujamieroču apriti.

VP Balvu iecirkņa likumsargi bija saņēmuši informāciju par kādu personu, kura, iespējams, nelikumīgi glabā šaujamieroci. Lai veiktu nepieciešamo pārbaudi, tika uzsākts kriminālprocess, ka arī uzsākti atbilstoši izmeklēšanas un operatīvie pasākumi, tostarp arī veikta kratīšana kādā nekustamā īpašumā. Kratīšanas laikā tika konfiscēti divi dezaktivētiem šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti. Pašlaik policija turpina izmeklēšanu.